У Запоріжжі, в муніципальному прес-центрі, для представників регіональних ЗМІ проведено прес-конференцію про внесення змін до Генерального плану розвитку Запоріжжя. Перед журналістами виступили, відповівши на їхні численні запитання, заступник міського голови Сергій Гладченко, директор департаменту архітектури і містобудування міської ради Віктор Трубін та заступник директора названого департаменту Олена Яшина.
На початку зібрання було наголошено, що діючий Генплан Запоріжжя був розроблений і затверджений ще у вересні 2004 року. З того часу минуло 8 років. Протягом цих літ сталось чимало змін. Розроблялась і затверджувалась містобудівна документація на окремі території міста, такі як прибережна автомагістраль й центр Запоріжжя, коригувалось техніко-економічне обґрунтування функціонування селища Великий Луг, розроблялась схема забудови селища “Мостозагін-7”, розроблено детальний план території Південного житлового масиву. Звісно, в діючому Генплані міста не було відображено територіальний розвиток окремих промислових підприємств, у той час як інші промпідприємства припинили свою діяльність, і з’явилась потреба в зміні функціонального зонування території мегаполісу.
Необхідність внесення змін до Генплану розвитку Запоріжжя також пов’язана з очікуваною зміною пріоритетів та стратегічних напрямів у розвитку міста. Вони передбачають необхідність визначення нових територій під розміщення таких об’єктів, як садибна житлова забудова, громадська забудова і об’єкти обслуговування населення, виставкові комплекси, логістичні та складські центри, території для розвитку і розширення промислових підприємств та підприємств з переробки й зберігання сільськогосподарської продукції, транспортні схеми (мости тощо).
Сергій Гладченко:
-Значні території За поріжжя визначені в діючому Генплані як землі спеціального призначення або землі сільськогосподарського призначення, що не відповідає стратегічним напрямам розвитку міста, ускладнює процедуру розробки та погодження проектної документації для будівництва, враховуючи необхідність отримання погоджень і дозволів, вихідних даних, розробку містобудівної документації при розміщенні кожного нового об’єкта. Внесення змін до Генплану є необхідною умовою раціонального використання території міста, створення повноцінного життєвого середовища, забезпечення сталого розвитку міста, збільшення його інвестиційного потенціалу.
Віктор Трубін:
– Нині в Запоріжжі 776,5 тис. населення. За прогнозом, кількість жителів обласного центру буде повільно зменшуватись. Обсяги житлового будівництва, передбачені в Генплані, визначені з урахуванням необхідності підвищення комфортності житлових умов населення, вибуття з експлуатації існуючого житлового фонду з різних причин та на основі детального пророблення територіальних ресурсів міста, придатних для його розміщення. Житловий фонд міста на кінець розрахункового періоду становитиме 20,3 млн. кв. м. Передбачений Генпланом обсяг нового житлового фонду на прогноз становитиме 4,8 млн. кв. м, з нього 3,9 млн. кв. м – це багатоквартирний житловий фонд та 0,9 млн. кв. м – одноквартирний фонд. Основним принципом розміщення житлової забудови є незбільшення житлових територій і як, наслідок, розширення межі міста, а найбільш ефективне використання міських земель.
Олена Яшина:
– Замовником розроблення проекту внесення змін до генплану Запоріжжя є департамент архітектури та містобудування міської ради. Розробник проекту – Український державний науково-дослідний інститут проектування міст “Діпромісто”. Підстава для розроблення проекту внесення змін до генплану міста Запоріжжя – ”Программа раціонального використання території та комплексного містобудівного розвитку міста на 2011–2013 роки”, затверджена рішенням Запорізької міської ради від 29 грудня 2010 року за № 30. Пропозиції до проекту внесення змін до Генплану слід надавати до департаменту (вул. Зелінського, 3, кімн. 208). Пропозиції подаються у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, імені та по батькові, місця проживання. Має бути особистий підпис. Зазначається адреса об’єкта, схема земельної ділянки, стосовно якої надається пропозиція або витяг з матеріалів Генплану з визначенням проблемної зони, обґрунтування з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил. Кінцевий термін приймання на розгляд пропозицій – 30 березня поточного року.