Голова районної адміністрації по Жовтневому району Олександр Манохін розповів “ЗС” і телевізійному каналу “МТМ” про те, чим живе район, як він готується до зими, які існують проблеми, які є шляхи та перспективи розвитку.
– Кожен район міста має власне індивідуальне обличчя. Чи важко очолювати історичний Жовтневий район?
– Якщо якийсь район можна назвати центральним, якийсь – промисловим, то Жовтневий я б назвав інтелектуальним, оскільки саме тут три вищих навчальних заклади. В районі є на що подивитися, є що вивчати. І є над чим працювати. Труднощі обумовлені поважним віком цієї частини міста, яку називають “стара частина”: зношеність житла та комунікацій. Скажімо, остання негода виявила 710 квартир, які потребують ремонту покрівель. 1026 панелей потребують ремонту температурних швів. Складна ситуація і з ліфтами – 237 з 362 вже відпрацювали термін 25 років, вони потребують заміни, 197 ліфтів не пройшли огляд. Зношені також водогони та електромережі, потребують капітального ремонту шляхи на вул. Ілліча, Свердлова, Горького. Проблем багато, є над чим працювати. Ми ставимо питання перед міською владою про збільшення фінансування нашого району для вирішення проблем і знаходимо позитивний відгук.
– На території Жовтневого району є будинки часів Старого Олександрівська, тут можна навіть проводити екскурсії. Як вони витримали стихію?
– З ними особливих проблем не було. Вчасно зроблено косметичні ремонти цих будинків, їхній стан – трохи вище середнього. На вул. Дзержинського ми виїздили разом із депутатами, з комісією, подивилися, які роботи потрібно виконати і яке фінансування для цього виділити.
– Район, як і все місто, готується зараз до опалювального сезону. Чи все йде згідно з графіком?
– У районі п’ять котелень, які обслуговують 631 об’єкт: житлові будинки, комунальну сферу. Котельні готові до зими на 100 %, мережі – на 100 %, проведено необхідні іспити. Окремі будинки мають проблеми, але ми ще маємо час для їх вирішення. Департамент освіти вже відрапортував про готовність дитсадків, шкіл, вузів.
Можуть виникнути проблеми у тих квартирах, де мешканці під час ремонтів власноруч зрізали батареї – таке буває щороку.
Ми готувалися до нового сезону опалення одразу після закінчення минулого. Відновлено ізоляцію на мережах водогонів на 80 %, замінено 980 погонних метрів труб. Маємо домовленості між Концерном МТМ та “ЕЛУАШ” на відновлення розкопаних ділянок, ці роботи вже розпочато. Ми виконали програму цього року: здійснена промивка систем у 13 будинках (для цього виділено кошти з бюджету міста).
Та хотів би наголосити – мешканці району, фізичні та юридичні особи мають борги перед Концерном МТМ 23 млн. 600 тис. Зокрема, населення заборгувало 10 млн. 600 тис., усе інше – бюджетні, госпрозрахункові підприємства, відомчий фонд. Звертаюся із проханням – погасіть борги!
У районі є дев’ять об’єктів, яких примусово відключено від опалення за неплатежі. Це – “Запоріжелектротранс”, КП “Основаніє”, ЦНТІ, “Запоріжцивільпроект”, інші. З ними проводиться робота, щомісячно засідає відповідна районна комісія, платежі поступово надходять. Міський голова Олександр Сін поставив Концернові МТМ завдання: організації, що їх відключено від теплопостачання за борги, до погашення боргу не підключати.
– Чи готові у комунальному плані до зими культурні об’єкти району?
– Ще у липні ми направили запити до всіх організацій, за письмовими доповідями ніяких проблем немає. У разі виникнення термінових питань, проблем я відповім мешканцям міста навіть вночі.
– Зараз облаштовуються зелені зони району, на ЦПКіВ “Дубовий гай” очікує реконструкція…
– Так, оновлено сквер Прикордонників. Вже цього року мали приступити до реконструкції парку “Дубовий гай”, відповідний план був. Але вирішено виділити більшу суму та розробити більш сучасний проект. Там буде абсолютно новий підхід до влаштування відпочинку – шість зон відповідно до віку відпочивальників. Наступного року приступимо до реалізації реконструкції. Плануємо до наступного Дня міста оновити парк наполовину. А 2014 року побачимо весь оновлений парк. Також з наступного року ми попросили реконструювати “Жовтневу частину” парку Перемоги.
– Що саме будується зараз на зупинці “Анголенко”, над підземним переходом?
– Триває реконструкція підземного переходу з облаштуванням додаткових навісів, нежитлових приміщень, для торгової та побутової діяльності. Роботи веде ТОВ “Діамант”. До кінця місяця зведуть паркан, щоб пішоходи не виходили на проїжджу частину, а підземний перехід для пішоходів вже діє. Так само тут відкрита проїжджа частина. До 1 грудня роботи на зупинці “Анголенко” мають бути завершені повністю.
– Зараз міський голова Олександр Сін проводить рейди з перевірки чистоти районів. Як реалізується програма “Чисте місто” у Жовтневому районі?
– Наведено лад у сквері біля вокзалу “Запоріжжя-ІІ”. Там великий потік машин, постійні затримки руху. Побільшало урн, і вони затребувані постійно. Знайшли підтримку підприємців для установки урн. Маємо поставити їх на всіх пожвавлених вулицях. Засмічені місця в районі ліквідовано всі. Програма “Чисте місто” має позитивні наслідки, які бачать городяни, вочевидь її продовжимо і після запланованого року її дії. Ми придбали машини для прибирання території, з’явилися програми реконструкції перехресть із трамвайними коліями: вул. Чекістів-Жуковського, Жуковського-Леппіка, Горького-Запорізька, Грязнова-Горького. Самі ж рейди міського голови – це не “накачка”, а спільна плідна праця на благо районів, міста.