Про це говорили на першій квітневій комісії з життєзабезпечення, яка пройшла у минулу середу. На цей раз на порядку денному обговорили будівництво Кушугумського кладовища, петицію про відміну реклами на проспекті Соборному та вирішували долю аварійних запорізьких будинків.

Про Кушугумське кладовище звітував перед членами комісії голова УКС В’ячеслав Близнюк: «Зараз ми готуємо проектну документацію – завершення проектування очікується у серпні 2017 року. Після проходження експертизи ми зможемо закласти фінансування у бюджет 2018 року. Орієнтована вартість будівництва – 40 мільйонів. Це й огорожа, господарські будівлі, освітлення, дороги. По завершенню розробки проект презентують».

Члени комісії заслухали доповідь. Зокрема Костянтин Нагіх зазначив: «Кладовище чи не єдине відкрите. Я вважаю, що після затвердження проекту потрібно спробувати знайти альтернативні джерела фінансування, щоб розпочати будівництво вже у цьому році».

На засіданні представили проект рішення по петиції, щодо прибирання  вздовж проспекту Соборному у місті Запоріжжя рекламних конструкцій-панно. На думку автора, вони відволікають водіїв та створюють аварійні ситуації на запорізьких дорогах та псують вигляд головної артерії міста.

Комісія проект не підтримала, та останнє слово за депутатами на сесії. Слід зазначити, що прибуток від розміщення реклами складає більше 120 тисяч гривень на рік, які йдуть до бюджету міста.

Крім того, на порядку денному розглянули ряд проектних рішень, які стосувались департаменту житлово-комунального господарства. Голова комісії Олег Адаманов зазначив: «З усіх нагальних питань, щодо ремонту аварійних будинків 80% позитивно вирішені, на інші – перенесли на чітко визначений термін виконання».

Так, наприклад, ведуться ремонтні роботи по вулицям Алмазній,  41, Сталеварів, 11, Героїв 93 бригади, 30.

На контролю комісії залишився так званий «круглий будинок»  по вулиці Незалежної України, 31. Сумну історію тутешніх мешканців знає усе місто – у будинку провалюється дах. На сесії що пройшла минулого тижня з бюджету міста мешканцям виділили кошти для початку робіт (1 млн 617 тис гривень).

Також не залишилась без уваги доля будинку по вулиці Космічної, 124/1, де проводиться обстеження з залученням спеціалістів. Вони роблять свердловини для визначення рівня підземних вод. Мешканці вважають, що десь під землею у трубі водопостачання є прорив, через що підтоплюється підвал жилого будинку. Обстеження завершиться 1 травня, після чого результати повідомлять комісії, яка й надалі триматиме питання під контролем до моменту вирішення.

Наприкінці засідання до комісії звернулась голова ОСББ будинку по вулиці Фортечної, 71, Васильєва Ірина: «У підвалі нашого будинку знаходиться теплообмінник, який підігріває гарячу воду для сімох сусідніх будинків. Труби водоподачі та водовідводу знаходяться у аварійному стані, й за 3 місяці було 12 проривів. Пошкоджені труби не ремонтували, а забивали пробкою. Оскільки є ОСББ, комунальні служби ремонтувати відмовились. Та хіба наш будинок може бути заручником інших сімох?».

Голова концерну «Міські тепломережі» Олександр Грек зазначив, що скоріш всього комплекс трубопроводу також перейшов до їх розпорядження, та мешканці з цим не згодні.

Ясність у питання вніс голова комісії Олег Адаманов, прийнявши звернення та направивши листи до відповідального департаменту та КП «Наше місто» щоб визначити, хто ж у подальшому буде обслуговувати теплообмінник.