Вчора під головуванням міського голови Олександра Сіна відбулося засідання позачергової сесiї мiської ради шостого скликання. Перед початком роботи сесії до депутатів звернувся Архієпископ Запорізький і Мелітопольський Лука із закликом взяти участь у благодійному проекті “Любовь милосердствує”, що стартував 15 лютого.
Його головна мета – надати допомогу онкохворим дітям. Маленькі пацієнти мають гостру потребу в донорах крові, також необхідні кошти на придбання ліків і медичного встаткування.
– Кошти йдуть на придбання необхідних препаратів для збереження життя хворим дітям. Також головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру звернувся із проханням оснастити заклад дихальним апаратом для маленьких пацієнтів. Прошу вас приєднатися до цього благодійного проекту, здати кров або перерахувати гроші на розрахунковий рахунок, – звернувся до депутатів Архієпископ Запорізький і Мелітопольський Лука.
Міський голова Олександр Сін висловив думку, що благодійна акція не залишиться без уваги міської влади й депутатів:
– Я впевнений, що депутати підтримають цей благодійний проект. Від себе особисто також обіцяю підтримку.
Міський голова Олександр Сін повідомив, що фракція політичної партії “Сильна Україна” у міськраді ухвалила рішення щодо припинення діяльності у зв’язку з розпуском. Колишні члени фракції “Сильна Україна”, депутати Валерій Еделєв, Микола Гамов, Андрій Кліцунов подали відповідні заяви й були прийняті до складу фракції Партії регіонів. Тепер фракція ПР у міській раді нараховує 64 депутати. Депутат Анатолій Стріганов вручив новим однопартійцям відповідні прапорці для депутатських столів.
Фракція “Батьківщина” покинула сесійний зал до початку роботи сесії на знак протесту через вступ Олександра Сіна до лав Партії регіонів. У заяві, яку зачитав депутат Олексій Яценко, члени фракції “Батьківщина” назвали таке рішення політичним флюгерством, яке призводить до дестабілізації. Надалі депутати від партії “Батьківщина” будуть співпрацювати із міською владою і мером на благо міста, але на цій сесії свій протест висловлюють таким чином.
“Це – ваше право”, – прокоментував рішення фракції Олександр Сін. Далі він пояснив докладніше: “У цьому житті є місце боротьбі, у тому числі й політичній, а є місце роботі. Я завжди керувався принципом, що в роботі необхідно досягати конкретних результатів. Особисто для мене не може бути результатом участь у боротьбі. Треба працювати й досягати результатів. Я поважаю рішення фракції “Батьківщина” – це їхнє право. Я як міський голова вважаю, що головне – це об’єднання всіх політичних сил навколо вирішення проблем міста Запоріжжя й запоріжців. Я завжди з повагою й увагою розглядаю пропозиції всіх політичних сил, спрямовані на захист інтересів городян. Робота на благо Запоріжжя не має партійності”.
Під час прийняття рішень щодо питань порядку денного дискусій між депутатами не було. Депутати затвердили склад погоджувальної комісії для розгляду та врахування пропозицій громадськості до проекту внесення змін до генерального плану міста Запоріжжя. Затверджено внесення змін до рішення Запорізької міської ради від 27.06.2007 № 67 “Про затвердження переліку земельних ділянок, призначених для продажу на аукціоні” – виключили з переліку земельну ділянку на вул. Базовій, беручи до уваги нагальну необхідність розташування на території міста притулку для тварин. Також депутатами надано дозвіл КП “Управління капітального будівництва” на розробку проекту землеустрою для відведення земельної ділянки для розташування муніципального притулку для безпритульних тварин.
Затверджено витрати на ремонт тротуару на вул. Леппіка на ділянці від вул. Дзержинського до пр. Леніна.
Депутати затвердили також перелік видів робіт та об’єктів, на яких будуть відбувати покарання особи, засуджені до громадських робіт у 2012 році. Фронт громадських робіт надаватимуть “Центральний парк культури та відпочинку “Дубовий гай”, комунальні підприємства “Запорізька ритуальна служба”, “Запоріжміськсвітло”, ЕЛУАШ, “Титан”, “Зеленбуд”, усі ВРЕЖО міста, ДП “Запорізька автобаза № 7”, ТДВ “Запоріжбудтранс” та ПрАТ “Запорізьке кар‘єроуправління”.
Міський голова Олександр Сін зазначив:
– Це дуже важливе рішення. Нехай порушники працюють на благо міста, зараз потрібні більше не штрафи, а реальна робота.
Ухвалено рішення про обрання нового голови депутатської комісії з питань комунальної власності, ресурсів, приватизації й земельних відносин міської ради. Олександр Сін відзначив, що розгляд цього питання пов’язаний з обранням колишнього голови земельної комісії Романа Тарана секретарем Запорізької міської ради. Головою комісії з питань комунальної власності, ресурсів, приватизації й земельних відносин обрано представника Партії регіонів Василя Полюсова, який раніше був членом цієї ж комісії.
Депутати скасували збір за паркування транспортних засобів. З 1 квітня така плата мала збиратися виключно через паркомати, але встановити їх так швидко нереально.
Олександр Сін наголосив:
– Збір за паркування скасовано, плата за стоянки залишилася. Наприклад, на проїжджій частині коло Критого ринку плату брати не будуть, але на стоянках на території ринку місця залишаються платними.
Депутати також ухвалили й інші рішення. Зокрема, Концерну “Тепломережі” надано ділянку землі на вулиці Задніпровській, 7 для будівництва котельні. Визначено територію парку Перемоги у межах вулиць Яценка, Прибережної магістралі, Перемоги.
Фото Володимира ШЕРЕМЕТА