У минулий четвер Комунарський районний центр молоді та школярів та Запорізький національний технічний університет підписали творчу угоду про співпрацю з розвитку STEM-освіти в Запоріжжі.
Нагадаємо, що у 2017 році у Запоріжжі стартував новий проект з розвитку позашкільної освіти – на базі Комунарського районного центру молоді та школярів почав функціонувати «STEM-центр». Тут навчаються понад 100 дітей віком від 4 до 15 років. Для них створені усі умови для освоєння новітніх технологій та розвитку творчого та інженерного мислення.
– Сьогодні у нас проходить захід «Techno Fashion-2017». Метою цього заходу є створити творчу атмосферу спілкування викладачів ЗНТУ, Запорізького інституту післядипломної педагогічної освіти та школярів. Основний меседж нашого заходу – геймифікація освіти. Тобто гра може виступати не тільки розвагою, але й елементом навчання, – розповіла Заступник директора Комунарського районного центру молоді та школярів по НВР Лариса Буйниченко. – Із ЗНТУ ми співпрацюємо вже більше року. Студенти у майбутньому тут зможуть проходити практику, стажуватися, проводити майстер-класи.
Угода про співпрацю передбачає залучення до занять викладачів та студентів ЗНТУ. Вони поділяться з вихованцями міського «STEM-центру» своїм захопленням сучасними технологіями, технічними знаннями та практичними навичками.
– Цього року «STEM-центр» був створений як пілотний проект. Залучення студентів вищих навчальних закладів до роботи з вихованцями центру є прикладом того, як необхідно вибудовувати систему, щоб діти мали можливість формувати інженерний тип мислення і бути безпосередніми учасниками процесів, пов’язаних з робототехнікою, електронікою. Діти спілкуються зі студентами і переймають досвід. Цей проект не останній. У перспективі – в наступному році в Шевченківському районі на базі позашкільного закладу буде відкрито ще один «STEM-центр». Напрямок затребуваний і, головне, цікавий дітям, – зазначила директор департаменту освіти і науки міської ради Юлія Погребняк. – У бюджеті 2018 року ми очікуємо відкриття ще одного такого центру у Шевченківському районі. 2-1
Директор Комунарського районного центру молоді та школярів Михайло Хвастик та Сергій Бєліков підписали угоду про співпрацю між «STEM-центром» та університетом. Це дозволить створити творчу атмосферу для спілкування між вихованцями та педагогічним колективом «STEM-центру», студентами і викладачами ЗНТУ. Діти будуть отримувати більше знань про сучасні технології, розвивати креативне мислення і застосовувати свої знання і навички вже на практиці.
– Коли створюється щось нове, надається можливість розвиватися, реалізовувати свій потенціал школярам, майбутнім студентам – це дійсно подія. Наша міська влада приділяє велику увагу роботі з молоддю. Це також підтримується за рахунок проектів, які реалізується за рахунок провідних підприємств нашого міста. Те, що ми сьогодні підписали угоду свідчить про те, що ми продовжуємо разом усе це творити, – говорив ректор ЗНТУ Сергій Бєліков.
Після підписання угоди усі присутні могли ознайомитися з сучасними розробками. Велику зацікавленість викликала програмна розробка студентів ЗНТУ. Вони вдосконалили вже існуючу програму і зробили з неї «віртуальну реальність». На спеціальний розмаркований квадрат потрібно навести камеру гаджету, на якому введено спеціальну електронну адресу і можна побачити павука, сніговика, гелікоптер, або ще щось.
– Ми показуємо віртуальну реальність за допомогою програмного забезпечення. У даному випадку до маркеру прив’язаний об’єкт – Павук. Цю програму розробили самі студенти кафедри інформаційних технологій і електронних засобів, – поділився старший викладач ЗНТУ Андрій Писарський. – Студенти взяли стандартне програмне забезпечення і покращили його. Вони налаштували усю цю систему, додали моделі, маркери, задали ширину чорного квадрату і літери на ньому. Тоді програма розпізнає і показує об’єкти.
Був серед розробок і штучний соняшник, який, мов справжній, реагував на світло і повертався до нього.
– Тут встановлено два світлодіоди, які реагують на світло. А також, стоїть мотор, який обертає квітку в залежності від кількості світла. Наприклад, де більше світла виробляється більша кількість електроенергії і туди повертається мотор. На цій основі роблять сонячні електростанції. Там також встановленні дзеркала, які повертаються на світло, – розповів студент ЗНТУ Микола Олійников
Окрім виставки були організовані майстер-класи за напрямками: 3D-моделювання, 3D-принтер, 3D-сканер, Unity, робототехніка (Arduino, Lego). В якості спікерів виступили викладачі та студенти ЗНТУ, Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Кожен школяр, який брав участь у майстер-класі отримав не тільки нові знання і досвід, але і сертифікат з подарунком.