У Головному управлінні ДСНС області 10 липня відбулася міжвідомча прес-конференція, за участі співробітників Департаменту агропромислового розвитку Запорізької облдержадміністрації та медиків.

Під час заходу було підбито підсумки оперативної діяльності за перше півріччя. Рятувальники обговорили з учасниками актуальні питання безпеки літнього періоду.

«Протягом першого півріччя 2017 року підрозділи Головного управління по сигналу «тривога» здійснили 3947 виїздів, в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року – 2417 виїздів. За перше півріччя бійці ДСНС врятували 657 осіб, з яких 47 – за червень. Кожну годину підрозділи області залучалися до виконання завдань за призначенням» – зазначив заступник начальника з реагування  на надзвичайні ситуації полковник служби цивільного захисту Олександр Семененко.

З початку року піротехнічні підрозділи Головного управління вилучили та знищили на Запоріжжі 1027 вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.

Рятувальники зазначили, що з початку року у природних екосистемах області вже виникло більше 1,5 тис. пожеж, з яких 37 у лісах  на загальній площі більше 60 га. З настанням пожежонебезпечного періоду збільшується кількість загорянь на відкритих територіях.

«Спільно із співробітниками лісгоспів та волонтерами рятувальники проводять постійну інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням, розповідаючи громадянам про правила безпечного відпочинку на відкритій території. Роз’яснювальна робота проводиться з метою запобігання виникнення надзвичайних подій у природних екосистемах», – розповідають у ГУ ДСНС України у Запорізькій області.IMG_0286

Також, у прес-конференції учасники не оминули й профілактичні заходи, які направлені на запобігання виникнення надзвичайних подій на водних об’єктах. З метою недопускання трагедій на воді, рятувальники постійно проводять профілактичні заходи з населенням. Але, не дивлячись на постійну роботу фахівців ДСНС області, на водоймах з початку року загинуло 5 дорослих та 2 дітей.

За вказаний період рятувальникам, іншим службам та небайдужим людям вдалося врятувати життя 113 людям.

Одним з основних питань розглядалося проведення заходів по забезпеченню пожежної безпеки під час збирання врожаю.

«Рятувальники спільно з представниками ЗМІ, органами виконавчої влади та різними структурами проводять роз’яснювальну роботу з керівниками та персоналом сільськогосподарських підприємств щодо дотримання вимог безпечної життєдіяльності, пожежної та техногенної безпеки під час збиральної кампанії», – повідомляють у ГУ ДСНС України у Запорізькій області.