В Запорізькій області вже півроку працює система онлайн-моніторингу та аналізу споживання енергоресурсів комунальними закладами обласної ради.

До єдиного автоматизованого ресурсу «стікається» інформація про кількість та вартість спожитої електричної, теплової енергії, холодної і гарячої води. Запровадили це ноу-хау через  потребу у контролі за бюджетними коштами, які щороку виділяють на опалення, підігрів води і подачу блакитного палива. Автоматизована інформаційна система онлайн-моніторингу та аналізу споживання енергоресурсів допомагає бачити всі витрати шкіл, лікарень, інтернатів на електроенергію, опалення, газо- та водопостачання.IMG_6938

– Завдяки системі онлайн-моніторингу ми можемо не просто контролювати об’єми споживання енергоресурсів, а й вживати заходів із скорочення витрат. Видатки на тепло, газ, електрику та воду комунальних закладів – це кошти обласного бюджету, які мають витрачатися з розумом, – зазначив перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков, який вважає раціональне використання бюджетних коштів головним завданням обласної ради і її виконавчого апарату.

Згідно з даними, за перші 6 місяців роботи системи комунальні установи заощадили кілька мільйонів гривень завдяки своєчасному аналізу витрат. У Запорізькій обласній раді впевнені, що позитивна тенденція економії буде збільшуватися. А це, в свою чергу, дозволить грамотно сформувати витрати на споживання енергоносіїв в проекті бюджету на 2018 рік.

При розгляді бюджету на 2017 рік, депутати обласної ради зменшили витратну частину бюджету комунальних установ за статтею енергетичних витрат на 38 млн.грн., тому що багато з них впроваджували енергозберігаючі технології, модернізували котельні, і залишати витрати на колишньому рівні було не розумно.

– Грамотний розподіл грошових коштів – одна з ознак ефективного управління. Сьогодні ми закладаємо основи європейського споживання енергоресурсів. Адже сьогоднішні інвестиції принесуть економію в майбутньому, – впевнений перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков.

Станом на 01 липня, найбільше заощаджують на гарячому і холодному водопостачанні, вугіллі, тепловій та електричній енергії заклади охорони здоров’я і освіти та науки (34% і 37% від річного плану відповідно).