Щовесни великих обсягів набуває торгівля ранньоквітучими весняними рослинам, які занесені до Червоної книги

Продавці первоцвітів часто виривають їх з ґрунту разом з цибулинами, завдаючи непоправної шкоди популяціям. Щоб зібрати 30-40 букетиків ранніх квітів, браконьєру потрібно знищити до 400 м поверхні ґрунту лісу. На місце зірваних квітів приходять бур’яни. Це порушує рівновагу на нашій планеті. Зникнуть первоцвіти – зникне величезна кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комашок, котрі захищають ліс від шкідників.

Нищити первоцвіти – погано для природи

Усі види первоцвітів (ранньоквітучих весняних рослин) занесені до Червоної книги, і треба робити усе можливе, щоб їх кількість у природі не зменшувалась. Такими є всі види підсніжників, шафрани (крокуси), адоніс (горицвіт весняний), цикламени, сон-трава тощо. Рослини, які продаються по всій території України навесні, браконьєри виривають з цибулинами і везуть разом з ними, щоб продовжити термін «зберігання» букетів. Біда в тому, що відновлення рослин у природі після цього неможливе. Зрізання ж квітів без цибулин також шкідливе, оскільки призводить до генетичного виродження рослин.sontrava1 tulpan2

Купувати первоцвіти – протизаконно

За торгівлю первоцвітами порушників очікує адміністративна відповідальність у формі штрафів та стягнення збитків (в перерахунку на кожну рослину), передбачені статтями 88, 88-1, 159 та 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Розмір компенсації за шкоду, заподіяну незаконним збиранням або знищенням чи пошкодженням рослин, занесених до Червоної Книги України становить від 49 до 62 грн за одну рослину. Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн із конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Законом України «Про рослинний світ» забороняється також і купівля дикорослих рослин у фізичних чи юридичних осіб, які заготовили ці рослини без дозволу. Тобто, покупець букетику підсніжників теж є порушником закону. За такі дії передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 510 до 1700 грн.

Дарувати первоцвіти – економити на коханій

Браконьєри, які займаються варварсь­ким збором та масовим продажем первоцвітів більш дрібним реалізаторам, не затрачають, подібно до традиційного квіткового бізнесу, коштів на вирощування рослин, адже використовують квіти, що ростуть самостійно в природі. Саме тому ціни на первоцвіти є нижчими, ніж на інші квіти, особливо напередодні весняних свят. І саме тому бізнес на первоцвітах є прибутковим, проте незаконним видом заробітку.

Треба розуміти, що, купуючи первоцвіти, ви робите підсвідомий вибір на користь дешевшого товару. Невже ваша кохана людина не варта більшого, ніж «дешевий варіант».
До того ж купуючи підсніжники чи інші види первоцвітів, ви підтримуєте варварський браконьєрський бізнес, формуючи попит. Немає попиту – немає пропозиції.

Бачите торгівлю перво­цві­тами – викликайте поліцію

Задля збереження видів рослин, занесених до Червоної книги, щороку проводиться операція «Первоцвіт», метою якої є запобігання протиправному збиранню, продажу та вивезенню за межі України рідкісних видів рослин. Акція триває до кінця травня. До цієї акції залучаються Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища, працівники територіальних органів Національної поліції та державної лісової охорони, громадські організації.

Читайте також: Запорізькі автовласники сплатили штрафів за неправильне паркування на мільйони гривень