До Запоріжжя завітав єдиний у світі автор надзвичайного творчого жанру – архітектура у мініатюрі із сірників – Йосип Осташинський. Під час перебування у місті він відгукнувся на запрошення викладачів образотворчого мистецтва Шевченківського району та зголосився поділитися своїм мистецтвом з відтворення пам’яток історико-архітектурної спадщини на картинах із сірників. Це була дивовижна зустріч, педагоги слухали майстра затаївши подих.
Йосип Осташинський розповів, що вже створив понад сто картин із сірників, на яких зображені відомі історичні архітектурні споруди. Ці унікальні витвори виставлялись, як в Україні, так й за кордоном, всього було 85 персональних виставок. У 2009 році його ім’я було занесене до Книги рекордів України, у 2012 – до Книги рекордів МАРІД, у 2013 – до Національного реєстру рекордів. До того ж, Йосип Осташинський – Заслужений художник України, член Національної спілки художників України, майстер традиційного народного мистецтва.
Втім, найцікавіше, що цим мистецтвом Йосип Осташинський розпочав займатися у 34-річному віці. Й перше, що він виклав на картині із сірників, був не історичний будинок. За його словами, почалось все з того, що на чашці голівками від сірників виклав напис: “Пий до дна”. Тож, як кажуть, все геніальне у простому. Це вже потім він став шукати раритетні листівки та архівні світлини, щоб відтворити на картині історичну архітектурну пам’ятку.
На одну таку картину потрібна рамка, клей та одна-дві пачки сірників. Щоб відтворити колони будинку, художник використовує зубочистки. А щоб віконця будинка «світились», підкладає фоном різнокольорову фольгу. Також для відтворення деяких елементів використовує тасьму.
Інструменти теж нехитрі: пінцет, ніж, пензлик для клею – ото й все. Завжди працює під музику, вона додає настрою.
Фото-2Йосип Осташинський впевнений, що запорізькі викладачі, що відвідали його майстер-клас, навчать цьому мистецтву із сірниками своїх вихованців. Адже у Запоріжжі дуже багато цікавих та красивих історичних місць, які так і просяться, щоб їх увічнили у барельєфних мініатюрах із сірників. Художник плекає надію, що такі картини з’являться уже найближчим часом, а іншого разу, коли він приїде до Запоріжжя, буде виставка цих запорізьких картин із сірників.