Комісія з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення збиралася в такому складі: Валентина Лихачова (голова комісії), Андрій Кліцунов, Наталія Завгородня, Зінаїда Гальчинська, Тетяна Ярмощук, Олексій Яценко, Олександр Валіков.

Валентина Лихачова

На запрошення комісії завідуючий Запорізького міжобласного центру відновлювальної хірургії костей та суглобів Ігор Руденко доповів депутатам про результати виконання Програми розвитку ендопротезування суглобів у Запоріжжі на 2008–2012 роки з обсягом фінансування 9,5 млн. грн. Він повідомив, що за цей період у Центрі ендопротезування суглобів на базі КУ “Запорізька міська багатопрофільна клінічна лікарня № 9” встановлено 512 штучних тазостегнових і колінних суглобів. При цьому 186 операцій з ендопротезування виконано за бюджетні кошти. Більшість ендопротезів виготовлено акціонерним товариством “МОТОР СІЧ” (колінні ендопротези взагалі в нашій країні виготовляються лише тут).
Головний фахівець з ендопротезування в нашому місті Ігор Руденко сам є автором декількох розробок ендопротезів, що зараз виготовляє “МОТОР СІЧ”. Він визнає високу якість медичної продукції авіазаводу, але незначні технічні недоліки у порівнянні із імпортними аналогами все ж таки є. До того ж, через анатомічні особливості пацієнтів не всім із них підходять вітчизняні ендопротези, тому доводиться закупати і зарубіжні. “На жаль, у нас у черзі на ендопротезування зараз є люди, що з 2010 року чекають на операцію, а ми їм досі не можемо підібрати ендопротез”, – сказав Ігор Руденко.
Депутати відзначили, що, незважаючи на такі нюанси, наявність у місті власного виробника ендопротезів – це велика перевага для мешканців Запоріжжя. “Здоровій людині важко зрозуміти щастя того, хто після тяжкої хвороби завдяки ендопротезу знову отримує здатність ходити і повернутися до нормального життя”, – наголосила Валентина Лихачова.
Депутати подякували Ігореві Руденку за його вклад у лікування запоріжців і за те, що він є гордістю міста і всього Запорізького краю.
Заступник начальника управління з питань охорони здоров’я міської ради Неоніла Чеченець відзначила, що нова Програма розвитку ендопротезування суглобів до 2017 року, яка затверджена рішенням міської ради від 24.12.2012 № 54, передбачає розширення можливостей надання ортопедичної допомоги хворим з важкими захворюваннями суглобів і травмами. Для її реалізації на п’ять років виділяється 19 млн.грн. із бюджету міста.