У спекотні літні дні, особливо ближче до середини літа, на наших дачах починають з’являтися оси, причому іноді в значній кількості. Пов’язано це насамперед з тим, що в цей час з’являються молоді самці і самки, для яких дорослі оси добувають їжу. Летять на нашу їжу, не гидуючи нічим, вважаючи за краще солодке і навіть м’ясне. А про рибу я вже взагалі мовчу – не дадуть і пива з лящем спокійно поласувати. Отож, укус оси – далеко не з приємних. Особливо, якщо це стосується дітей. Від укусу оси можуть виникнути алергічні реакції, набряки. Він дуже болючий і проходить далеко не відразу.

Звичайно, якщо знати, де знаходиться осине гніздо, можна знищити його відразу, з усім його кодлом, використовуючи різні хімічні засоби. Але проти окремих ос, літаючих по всій ділянці, це не особливо діє.

У такому випадку допоможе наша пастка для ос і мух. Вона вже випробувана в польових умовах і залишила по собі найкращі враження. З досвіду можна сказати, що в одній такій пастці за вихідні залишається п’ять-десять ос. І що найприємніше, не тільки оси попадаються в таку пастку. Трапляються мухи, всіх мастей і калібрів, дрібні мушки, зелені мухи і великі, жирні і противні.

Отже, з чого складається така пастка? Беремо пластикову пляшку 1,5 або 2 л, відгвинчуємо пробку, розрізаємо пляшку на 2 частини таким чином, щоб верхня частина з шийкою було приблизно в 2 рази менше по довжині, ніж нижня. Потім вставляємо верхню частину в нижню шийкою вниз. Все, пастка готова. Залишилося визначитися з приманкою. Для приманки підійде будь-яка солодка рідина, газована вода, квас, найкраще – трохи скислий і загравший компот, загалом все з досить сильним запахом. Наливаємо нашу приманку в пастку так, щоб рідина була приблизно посередині між дном пляшки і шийкою.

Принцип її дії дуже простий. Прилітаючи на запах і потрапляючи всередину, оси і мухи починають плавати в рідині, не в силах злетіти вгору. Підповзаючи ж до внутрішньої стінки пляшки, вони починають дертися вгору, потрапляючи в глухий кут, там, де з’єднуються дві частини розрізаної пляшки.

Рекомендуємо зробити пару-трійку таких пасток і встановити їх по периметру ділянки, прилеглої до будинку. Також їх краще якимось чином зміцнити, щоб сильний вітер не перекидав ці пастки.

Ви вже пляшки спорожнили? Тоді  до справи!

Юрій ОГОРОДНИКОВ