ПараОлімпіада
14-річна запоріжанка – переможець Параолімпіади!
На Олімпіаді в Лондоні запорізька плавчиха Вікторія Савцова стала кращою на дистанції 100 м брасом. Успіх дебютантки Параолімпіади став несподіваним навіть для тренерського штабу національної збірної України. На дистанції 100 м брасом запоріжанка пройшла кваліфікацію з третім результатом 1:41.22, пропустивши вперед двох британських спортсменок. А от у фіналі 14-річна майстер спорту зуміла не тільки обігнати господинь змагань і прийти до фінішу першою, але й встановити новий паралімпійський рекорд – 1:39.13! “Срібло” та “бронза” – у плавчих із Великобританії Шарлотти Хеншоу (1:39.16) і Елізабет Джонсон (1:40.90).
Тренують Вікторію Олег Удалов і Любов Воробйова.
Боротьба
“Срібло” Блюміна на чемпіонаті світу
На чемпіонаті світу з боротьби серед юніорів, який проходить у Таїланді, завершилися змагання борців греко-римського стилю. Зумів порадувати запорізьких уболівальників класичної боротьби вихованець Мурада Саргсяна і Валерія Брильова Аркадій Блюмін, що став віце-чемпіоном світу у ваговій категорії до 84 кг.
У стартовому поєдинку запоріжець впевнено переміг борця з Південної Кореї (4:0, 1:0). У 1/8 фіналу Блюмін взяв верх над французом (1:0, 2:0), а у чвертьфіналі був сильніше литовського борця (0:3, 1:0, 2:1).
У півфінальному поєдинку суперником Аркадія Блюміна став росіянин Ідріс Татієв, тут перевага також була на боці нашого борця (0:1, 2:1, 1:0). Єдину невдачу Аркадій зазнав у фіналі, де програв турку Барису Гунгору. Тим не менш, молодий запорізький борець привіз на Батьківщину “срібло”, і це єдина нагорода, яку зуміли заробити українські класики на юніорському чемпіонаті світу.
Триатлон
Сергій Курочкін – кращий в Україні!
Чемпіонат України на олімпійській дистанції з тріатлону в цьому році приймав Житомир. У змаганнях чоловіків впевнено переміг запоріжець Сергій Курочкін, випередивши найближчого переслідувача більше ніж на хвилину (1:52,14). Нинішній сезон можна назвати дуже успішним для вихованця запорізької ШВСМ – вже втретє він став переможцем національних стартів.
Ще один представник Запоріжжя Максим Чорний фінішував 25-м. У змаганнях жінок запоріжанка Юлія Никоненко стала п’ятнадцятою. Вона ж посіла 11 місце серед юніорок.