22 травня по всій Україні пройшла перша сесія ЗНО з української мови та літератури. Весь рік хлопці та дівчата готувалися до цього іспиту, від якого залежатиме їх майбутнє. Цей предмет є визначним для абітурієнтів, тому що усі, хто бажає вступити до ВНЗ, мають добре здати українську мову та літературу.

У цей день на студентській площі Запорізького національного університету зібралися сотні випускників шкіл з різних міст Запорізької області. Перед головним корпусом у великій черзі стояли 360 майбутніх абітурієнтів. Хтось з них уважно повторював пройдений матеріал, хтось з нетерпінням чекав своєї черги… Інші спілкувалися один з одним, щоб якось розрядити обстановку. До пункту тестування випускників запускали по одному, перевіряючи документи. Потім цілих 180 хвилин діти писали тест.

– Сьогодні у нас працює 24 аудиторії, в кожній з них розміщують по 15 чоловік. Біля корпусу знаходяться алфавітні списки, в котрих вказано у якій аудиторії випускник пише тест, – розповіла відповідальна за пункт тестування ЗНУ Юлія Паскевська. – Як і раніше, не можна користуватися технічними засобами, їх потрібно залишати у спеціально відведених місцях.

Також вона наголосила на тому, що персонал повинен бути максимально толерантним, тому що діти знаходяться у стресовій ситуації. Потрібно створити умови, щоб учні максимально комфортно себе почували під час ЗНО.

Перед тестуванням «ЗС» запитала у школярів, як вони готувалися до ЗНО.

АгафоновАнатолій Агафонов, випускник:

– Готувався до тестування не так старанно, більше сподіваюся на везіння. Але перед цим я перевіряв свої знання в Інтернеті, проходив пробне тестування. Дуже хочу, щоб в мене усе вийшло, і бажаю вступити у цей університет.

МатюхаМаксим Матюха, випускник:

– До ЗНО готувався старанно, все читав та вчив. На жаль, через певні обставини пройти пробне тестування мені не вдалося, тому буду одразу випробовувати свої знання вже на основному тестуванні.

БилоусТоміла Білоус, випускниця:

– Під час підготовки до ЗНО я відвідувала різні курси, самостійно читала літературу, а сьогодні сподіваюся на свою інтуїцію. Готуючись до історії, намагалася запам’ятовувати. В українській мові та літературі робила акцент на наголоси.

Валерія КОНСТАНТИНОВА