Людно було в Олександрівській райадміністрації Запоріжжя минулої середи, де поспілкуватися з головою Запорізької міськради Володимиром Буряком прийшли керівники підприємств, організацій, представники бізнесу та пересічні жителі району.

Відкриваючи зустріч, голова Олександрівського району Валерій Мостовий ознайомив присутніх  з історією району. Розповів зокрема, що вона починається з Олександрівської фортеці, створеної в 1770 році, на місці якої й було організовано місто Олександрівськ, що в 1806 році отримало статус повітового та стало опорою будівництва нової Дніпровської лінії фортець. Голова району зазначив також, перш ніж передати слово Запорізькому міському голові, що мета зустрічі – благоустрій Запоріжжя та Олександрівського району, зокрема, щоб жилося всім затишно, щоб городяни пишалися своїм містом.

– Я дуже вдячний всьому депутатському корпусу міськради за прийняття бюджету міста, – почав розмову з активом району Володимр Буряк, – тому ми вже маємо програму дій, яка підкріплена конкретним фінансуванням. На сьогодні бюджет міста складає 5,2 млрд грн.,  і, що мене найбільше радує, мільярд гривень – це бюджет розвитку Запоріжжя.

Далі міський голова розповів про ремонт будинків, доріг, ліфтового господарства, де, до речі, запроваджено комплексний підхід, і таким чином, до кінця року відремонтують 213 під’їздів. Окремо зупинився на заміні внутрішньобудинкових інженерних комунікацій. Розповів також про будівництво нових мереж освітлення (світло прийшло на 31 вулицю, і до кінця року воно надійде ще на 60 вулиць).

– Найгострішою проблемою зараз залишається стан житлового фонду Запоріжжя та всієї сфери ЖКГ міста, – зазначив він, – і в цієї теми є два аспекти, перший – фінансовий. А однією з головних статей фінансування ЖКГ є капремонт житлового фонду, включаючи ОСББ, на що виділено в 2016 році третину мільярда гривень. Сюди входить ремонт дахів, на який плануємо витратити 57 млн грн, також отремонтуємо не менше 70 аварійних будинків, витративши ще 46 млн грн. Цьогорік вперше запустили загальноміську програму капітального ремонту під’їздів. Паралельно буде реалізована програма капремонту та заміни ліфтів, на яку виділено понад 89 млн грн., що дозволить замінити та відремонтувати 651 ліфт. Ще біля 15 млн грн. буде направлено на заміну внутрішньобудинкових інженерних мереж 52 будинків.

Другий аспект теми ЖКГ пов’язаний зі вступом у силу нового закону, який зобов’язує жителів багатоповерхівок визначитися з формою управління своїм житлом до 1 липня 2016 року. В  рамках цього закону треба сприяти розвитку ринку добросовісних управляючих компаній. Перш за все, це – жорсткий моніторинг ситуації, щоб запоріжці отримали якісні послуги за справедливими цінами. Адже після проведення аудиту на КП «Водоканал» стало зрозуміло, що запоріжці переплачували  за послуги підприємства. Ці дані направлено в Нацкомісію, яка затверджує тарифи на воду, в результаті чого з першого травня в Запоріжжі на 33 копійки за кубометр знижено тарифи КП «Водоканал» на централізоване водопостачання та водовідведення для юросіб та жителів приватного сектора.

Володимир Буряк також відзначив, що на перехідний період буде створено Єдину міську управляючу компанію для всіх жителів, які ще не визначилися. Однак найефективнішим власником, на його думку, повинні стати ОСББ. У  Запоріжжі вперше виділено значні кошти на ремонт будинків, які вже передано на баланс ОСББ, а також тих, що готові взяти свої будинки у власність. Загалом мова йде про 45 млн грн. бюджетних коштів, за які будуть відремонтовані до 70 будинків. Тож головне в цьому питанні –  ініціатива самих жителів, а міська влада готова взяти всебічну підтримку товариств-співвласників будинків на себе.

– І кілька слів про дороги, – продовжив Володимир Буряк. – В 2016 році на їх ремонт, реконструкцію та утримання в Запоріжжі буде витрачено біля 200 млн грн. Капітально відремонтуємо дороги на 46 вулицях. Передбачувана сума витрат – 81 млн грн., ще 25 млн грн. будуть направлені на внутрішньоквартальні ремонти доріг Біля 56 млн грн. плануємо витратити на поточний ремон доріг у Запоріжжі, і вперше виділено вісім мільйонів на поточний ремонт доріг приватного сектора.

Окремим рядком голова виділив тему чистоти міста, де при інспектуванні його території виявлено 150 стихійних звалищ на території. Для вирішення з бюджету виділено понад 52 млн грн. на прибирання безгоспних ділянок, ліквідацію стихійних звалищ.

Завершуючи блок загальноміських питань, Володимир Буряк зупинився на оновленні Генплану Запоріжжя. Новий Генплан потрібний промисловості, бізнесу, забудовникам та потенційним покупцям житла. Оновлений Генплан міста – це удар по земельній корупції, крок до підвищення інвестиційної привабливості Запоріжжя. Розкрив також вирішення проблем з відходами, зазначивши, що смітник на вулиці Левандовського в Шевченківському районі має ресурс на два-три роки, тоді як у Запорізькому районі на 65 відсотків засвоєно роботи по новому полігону твердих побутових відходів, який повинні закінчити до кінця поточного року. Вирішується також проблема самої переробки сміття. Надійшла пропозиція від польської фірми з грошима Європейського банку розвитку на будівництво на полігоні перероблюючого заводу.

– У кінці травня ми знову зустрінемося з групою європейського банку розвитку, – зазначив Володимир Буряк, – для отримання кредиту під низькі відсотки для вирішення питання переробки відходів мулу.

Міський голова також зазначив, що зараз, коли ще ведуться бойові дії в зоні АТО, на законодавчому рівні понад 80 га землі в Шевченківському районі Запоріжжя узаконено під будівництво житла для учасників АТО.

Відтак Володимир Буряк детальніше зупинився на проблемах безпосередньо Олександрівського району, зокрема, розвитку ЖКГ, ремонту доріг, ліквідації стихійних звалищ. Розповів також, що протягом року в районі з’явиться 13 нових дитмайданчиків, 15 спортивних, реконструюють вулицю Земського лікаря Лукашевича (колишня Жовтнева), школи, дитсадки, амбулаторію сімейного лікаря тощо.

– У 2016 році, згідно з програмою розвитку та утримання ЖКГ, Олександрівський район отримає на утримання 10,3 млн грн., – говорить міський голова, – що будуть направлені на відновлення та утримання доріг, ремонт тротуарів, прибудинкові території та наведення порядку. При цьому основну увагу зосередимо  на дорожніх роботах. У планах ремонт 13,5 тис. кв. м автодоріг, на ці цілі закладено 3,7 млн грн. Цього року масштабно вирішується також питання ремонту внутрішньоквартальних доріг. В Олександрівському районі це 60 адрес, понад 10 тис. кв. м доріг на суму 2,3 млн грн. Серед наших пріоритетів також наведення порядку на територіях та благоустрій району.

– Я вже був у кількох районах міста, – мовив, перш ніж відповісти на запитання присутніх, міський голова, – і ще приїду до вас, тож прошу всіх  утримувати закріплену територію в належному стані!  Як ви могли впевнитися, у нас величезні плани на Олександрівський район, який є історичним центром і серцем міста. Тож наше завдання, а також районної влади – забезпечити виконання запланованих робіт у чітко встановлені графіки, проконтролювати кожну бюджетну копійчину. Тож я впевнений, що спільними зусиллями ми зможемо досягти більш ефективного результату та зробити Олександрівський район красивим і комфортним.

Відповідаючи на запитання районного активу, Володимир Буряк окремо зупинився на завершенні спорудження сумнозвісних мостів через Дніпро, яке в народі прозвали «будівництвом сторіччя».

– На сьогодні діє з цього приводу тимчасова комісія, яку очолює народний депутат Петро Сабашук, з нею я двічі зустрічався, – зазначив міський голова, –  і ми все-таки домоглися, щоб уряд повернувся обличчям до запоріжців. Свого часу ці мостові переходи були передані державі, тож будівництвом керує «Укравтодор». Уряд запланував у кінці травня – на початку червня провести в Запоріжжі зустріч з представниками теперішнього власника мостових переходів, обласною, міською владою Запоріжжя та спеціалізованими організаціями, які зможуть обстежити ці мостові переходи щодо якості бетону. Можна говорити все, що завгодно, але я звик довіряти тільки експертам. І якщо дійсно роботи виконані у відповідності з нормами, я готовий взяти на себе відповідальність  повернути мости місту і добудувати їх за допомогою відповідних інвесторів. За моїми підрахунками, для того, щоб пустити рух через ці мости, треба максимум три мільярди гривень. Я навіть згоден на те, щоб на 5-10 років віддати мости в концесію, як це відбувається у всьому світі, а через деякий час, років через 10-15, інвестор передасть їх на баланс міста, і ми будемо їх експлуатувати. Хочеш проїхати з комфортом – заплати копійчину, а ні – їдь через мости Преображенського. Тож ми готові до зустрічі в кінці травня, і мені дуже приємно, що народні депутати від Запоріжжя нас підтримують в питаннях будівництва мостів. Погодився з нами в телефонній розмові й новий Прем’єр. До речі, сьогодні о 14.30 буде селекторна нарада, і безпосередньо з ним я ще раз говоритиму про будівництво наших мостів.

Євген ПАНТЕЛЕЄВ