Запоріжжя може залишитися без бюджету розвитку у наступному році – якщо центральна влада залишиться байдужою до місцевої проблематики. Про це говорили минулої середи на ХХІІ сесії Запорізької міської ради. Депутати також прийняли десятки рішень, які стосуються різних сфер життєдіяльності міста та міського господарства.

Бюджет наступного року буде непростим

Міський голова розповів депутатам, що існує стурбованість щодо деяких положень проекту державного бюджету на 2018 рік. За його словами, в черговий раз плануються зміни в Бюджетному кодексі, що не дає можливості планувати розвиток місцевих бюджетів на кілька років вперед. Так, Запоріжжя повинно буде віддавати до державного бюджету майже 555 мільйонів гривень. При цьому більш ніж на 200 мільйонів гривень зменшаться освітня і медична субвенції. Більше 240 мільйонів гривень місто змушене буде направити на компенсацію пільг за послуги житлово-комунального господарства, фінансування яких передбачається перекласти на місцеві бюджети.

Міський голова прокоментував питання щодо формування місцевих бюджетів на наступний рік.

– Сьогодні у Кабінеті Міністрів України проходить зустріч з представниками Асоціації міст України, де розглядаються проблемні питання проекту держбюджету на 2018 рік. Міська рада також має ухвалити звернення з цього приводу, щоб зауваження міст були враховані при коригуванні проекту бюджету. У Запоріжжя є народні депутати, які представляють місто. І я вважаю, що вони повинні надати підтримку в цьому питанні, – заявив Володимир Буряк.

Міськрада звернулася до депутатів Верховної Ради, щоб проект бюджету, в тому вигляді, в якому він є зараз, не був прийнятий, щоб були враховані зауваження міст, селищ і сіл.

– Може виникнути дуже складна ситуація, коли місто залишиться без можливості розвиватися. Наприклад, передбачено, що з бюджету Запоріжжя в 2018 році повинно бути вилучено 1,7 млрд. грн, – доповів депутатам голова бюджетної комісії Руслан Божко. – А це – майже весь бюджет розвитку нашого міста.

 

Зелене світло терміналу аеропорту

Володимир Буряк поінформував депутатів про свою робочу поїздку до Києва, з якої повернувся напередодні. Головним результатом стало те, що вдалося заручитися підтримкою Кабінету Міністрів України у вирішенні ряду процедурних моментів, пов’язаних з початком будівництва нового пасажирського терміналу у Міжнародному аеропорту «Запоріжжя».

Депутати проголосували за виділення додаткових 2,5 мільйонів гривень на оплату робіт з будівництва нової огорожі навколо аеропорту.

– Будівництво нової огорожі – це безпека нашого аеропорту. Для Запоріжжя це є особливо важливим, з урахуванням подій, які сьогодні відбуваються на сході країни, – зазначив Володимир Буряк.

Більшість виділених коштів планується направити на оплату вже виконаних робіт. На сьогодні встановлено більше двох з дванадцяти кілометрів огорожі. Це сертифіковані металеві конструкції, на яких встановлено системи відеоспостереження, датчики руху, протипідкопні системи.

 

230 га для земельних ділянок учасникам АТО

Своїм рішенням запорізькі депутати виділили кошти на проведення детального планування територій в районах міста. Це дозволить підготувати необхідну документацію для виділення земельних ділянок учасникам АТО.

Нагадаємо, минулої сесії було внесено зміни до Генерального плану, де передбачені і ділянки під індивідуальну житлову забудову. Було отримано дозвіл на детальне планування територій, на яких заплановано виділення земельних ділянок для учасників АТО.

– Завдяки детальному плануванню територій ми отримаємо можливість надавати ділянки землі, які знаходяться в комунальній власності, в приватну власність. В результаті близько 230 га землі ми зможемо відвести для земельних ділянок учасникам АТО, – зазначив Володимир Буряк.

 

Розвиток інфраструктури і благоустрій Запоріжжя триває

В комплексну програму на 2017-2019 роки внесені зміни. Депутати вирішили, що додаткові кошти спрямують на ремонти доріг, благоустрій вулиць та зон відпочинку.

Зокрема, внаслідок економії коштів та їх перерозподілу додаткове фінансування виділяється на утримання парків, ремонт і технічне обслуговування міських фонтанів.

Також у 2017 році планується розпочати проектно-вишукувальні роботи на об’єктах: реконструкція бульвару Шевченка від вулиці Перемоги до вулиці Тбіліській; реконструкція площі Привокзальної; реконструкція площі Фестивальної.

– Це значущі проекти для міста і нам необхідно зробити велику копітку роботу. Ми хочемо вже цього року почати робити проекти, щоб якомога раніше мати можливість розпочати будувати в наступному, – зазначив заступник міського голови Володимир Волобуєв.

Зміни до програми торкнулися і статей, за якими виділяються кошти на проектування III-IV черги реконструкції пр. Маяковського на ділянці від вулиці Патріотичної до каскаду фонтанів «Райдуга».

Також в програмі передбачаються кошти для підготовки міста до новорічних свят – на це виділили 1,4 мільйона гривень. Будуть придбані новорічні гірлянди, встановлена ялинка на площі Фестивальній, облаштоване святкове містечко.

 

Закуплять нове обладнання для прибирання снігу

Депутати спрямували з бюджету міста 2,2 млн. грн. на придбання обладнання для спецтехніки КРБП «Зеленбуд», яка раніше не була задіяна в повній мірі. Вирішено для ефективного використання техніки для розчищення вулиць міста від снігу придбати додаткове обладнання.

Планується закупити 6 одиниць плужно-щіткового обладнання для поливомийних машин ЗІЛ і МАЗ та дві навісних роторних снігоочисники на трактори.

За інформацією департаменту інфраструктури та благоустрою міської ради, техніка підприємства не була укомплектована навісним обладнанням (відвалами) для розчищення снігу. Таким чином, поливомийні машини не використовувалися у роботі у повному обсязі. Нове обладнання призначене для розчищення вулиць, доріг, тротуарів з твердим покриттям.

Снігоочисники будуть застосовуватися в розчищенні дорожніх шляхів від снігу, ліквідації снігових завалів.

 

Аварійній службі міста збільшили фінансування

Депутати внесли зміни в міську Програму муніципальної аварійної служби і муніципальної служби з технічного обслуговування систем диспетчеризації ліфтів Запоріжжя. Для забезпечення оперативного усунення аварійних ситуацій на об’єктах житлового фонду було додатково виділено 2,3 млн грн.

Варто зазначити, що в 2017 році за рахунок коштів міського бюджету було придбано та введено в експлуатацію 15 спеціалізованих автомобілів. Таким чином, кількість бригад і працівників збільшилася. Зараз в аварійній службі міста цілодобово працюють 23 бригади, і ще додатково 7 бригад чергує в денний час.

 

Екологічні інвестиції підуть на придбання 5 автобусів

Депутати прийняли рішення «Про надання згоди на реалізацію проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій для придбання автобусів».

Один з проектів, спрямованих на скорочення шкідливих викидів в атмосферу, що їх розробляють в Запоріжжі в рамках Кіотського протоколу до Рамкової Конвенції ООН про зміну клімату, передбачає придбання КП «Запоріжелектротранс» 5 автобусів на скрапленому природному газі для заміни автобусів з двигунами на дизельному паливі.

Як зазначив перший заступник міського голови Сергій Мішок, строк реалізації проекту залежить від рішень на державному рівні. Надання згоди від міської ради – це важливий процедурний крок для подальшої роботи.

До речі, виведення з експлуатації старих дизельних автобусів дозволить скоротити шкідливі викиди в атмосферу майже в 10 разів і отримати економію більш ніж 1,5 млн. грн. в рік на кожному автобусі за рахунок більш низької вартості CNG.

 

Яхт-клуб прийняли в комунальну власність

Депутати підтримали рішення прийняти яхт-клуб ТОВ «Соціальні ініціативи Запоріжжя» в комунальну власність.

Як зазначив заступник міського голови Запоріжжя Анатолій Пустоваров, яхт-клуб допоможе зберегти вітрильний спорт в Запоріжжі.

– Наше місто розташовано на Дніпрі. Подібних інфраструктурних можливостей, як яхт-клуб, в Україні від сили 5-6. Ми не повинні втрачати цю можливість, – підкреслив Анатолій Пустоваров. – Іншого місця в Запоріжжі для тренувань з вітрильного спорту немає. ТОВ «Соціальні ініціативи Запоріжжя» передадуть місту і всю матеріально-технічну базу для проведення занять для дітей. Відкриються ще й тренерські ставки. В цілому, там можуть займатися до ста дітей. Також на платній основі там зможуть займатися дорослі. Ми також плануємо спільну діяльність з Федерацією екстремальних видів спорту. Об’єкт в хорошому стані, аварійності і розрухи немає. Там щорічно проводиться Всеукраїнська регата.

 

Алкоголь заборонено продавати тепер до 10 години ранку

Депутати своїм рішенням зміни часи заборони на продажу в торгівельній мережі алкогольних напоїв, у тому числі і пива. Заборона тепер діє з 22.00 до 10.00. Раніше заборона була з 22.00 до 12.00.

Окрім цього, на сесії було прийнято кілька звернень до Кабміну,  Президента та Верховної Ради. Зокрема, депутати підтримали звернення до Верховної Ради про внесення змін до статті 134 Земельного кодексу України. З ініціативою його прийняття виступив депутат від Опозиційного блоку, голова постійної комісії міськради з питань комунальної власності, ресурсів, приватизації та земельних відносин Ігор Чумаченко. Він пояснив, що це дасть можливість жителям приватного сектора брати надлишок земельної ділянки в оренду без аукціону, якщо він  перевищує встановлену законом для безоплатної приватизації норму 0,10 га.