Такі дані опубліковано за матеріалами комісії ООН. Представники ООН вважають, що у всьому світі повинні бути терміново вжиті заходи щодо зниження викидів хімічно небезпечних речовин. Як стало відомо, зростання кількості відходів від використання хімічних технологій спричиняє гальмування розвитку багатьох галузей, тобто виходить, що забруднення навколишнього середовища тільки збільшує економічні витрати.
За оцінками експертів, використання пестицидів та інших хімічних добрив на території Африки може призвести до втрати величезної суми грошей – 90 мільярдів доларів.
В ООН відзначають, що на сьогоднішній день від хімічних технологій залежить багато країн, в тому числі й Україна. У нашій державі більшість підприємств абсолютно не дотримується правил використання хімічних речовин.
Розміщення відходів є одним із найбільш вагомих чинників забруднення навколишнього природного середовища в Україні і негативного впливу на всі компоненти довкілля. Міністерство охорони навколишнього природного середовища оцінює концентрацію в Україні всіх видів відходів в обсязі близько 35 мільярдів тонн. Проблема великої кількості пестицидів та ядохімікатів існує і в Запорізькій області. При цьому розпочато реальні кроки зі зменшення їхнього негативного впливу.
Протягом останніх років за кошти Державного фонду охорони навколишнього природного середовища проводяться роботи з очищення території Запорізької області від непридатних пестицидів та агрохімікатів. Виконання цих природоохоронних заходів значно підвищить рівень екологічної безпеки, зменшить пестицидне навантаження на екосистеми Запорізької області.
У липні 2012 року спеціалістами фірми ТзОВ “Сі Буд Сістем” за рахунок Державного фонду охорони навколишнього природного середовища завершилися роботи з перезатарення та вивезення агрохімічних відходів з територій міста Запоріжжя, Гуляйпільського, Токмацького та Оріхівського районів Запорізької області. В результаті виконання заходу зібрано, перезатарено, завантажено та вивезено 292 тонни непридатних пестицидів (у 2011 році було вивезено 222,2 тонни).
Процеси відбувалися під контролем спеціально створеної комісії, до складу якої увійшли представники Держекоінспекції у Запорізькій області, Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області та Територіального управління МНС України у Запорізькій області.
Крім того, у 2012 році на виконання заходів з екологічно безпечного збирання, перевезення і знешкодження непридатних та заборонених до застосування хімічних засобів захисту рослин заплановані кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, які розміщено на території Запорізької області.