На засіданні постійної депутатської комісії з життєзабезпечення міста було розглянуто та підтримано низку проектів рішень, які були представлені управлінням транспорту та зв’язку. Так, комісія погодила два проекти рішень щодо подальшого розвитку КП «Міжнародний аеропорт «Запоріжжя». Зазначеними проектами передбачається подальший розвиток повітряних воріт міста.

Так, зокрема, проектом пропонується будівництво нового терміналу для прийому пасажирів, реконструкція посадкової смуги, оновлення навігаційного та світлового обладнання, підготовку персоналу відповідно до сучасних вимог авіаційної галузі. За інформацією генерального директора Віктора Бескупського, будівля діючого терміналу зведена у 1965 році і є застарілою, потребує термінового ремонту і має максимальну пропускну спроможність 120 пасажирів на годину, яка є недостатньою для подальшого розвитку підприємства в умовах зростаючого пасажиропотоку. Проектом передбачається продовження будівництва огорожі території аеропорта, площа якого становить близько 17 га. Незважаючи на велику вартість робіт, а попередній розрахунок вартості будівництва пасажирського терміналу та обслуговуючих споруд становить 180 млн грн, проведення капітального ремонту злітно-посадкової смуги – 20 млн грн, та подальшого будівництва огорожі аеропорту у розмірі 5 млн грн, депутати були одностайні у розумінні необхідності продовження фінансування цього вкрай важливого не тільки для Запоріжжя, а й для всієї України стратегічного інфраструктурного проекту. Членами комісії також була підтримана міська цільова програма «Проведення комплексного обстеження пасажиропотоків на маршрутах міського пасажирського транспорту загального користування в м. Запоріжжі».

Депутати обговорили та підтримали подальшу реалізацію програми «Безпечне місто», відповідно до якої в наступному році планується встановити близько 3 тисяч камер відеоспостереження в місцях масового перебування запоріжців та на найбільш завантажених автомагістралях міста. На думку розробників, наявність цієї програми значно підніме рівень безпеки в місті та позитивно вплине на інвестиційно-туристичну привабливість Запоріжжя.

Під час обговорення проекту програми розвитку та сприяння ремонту багатоквартирних житлових будинків житлово-будівельних кооперативів та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, попереднім власником яких були житлово-будівельні кооперативи, відомства, міністерства або підприємства не комунальної форми власності, міста Запоріжжя на 2017-2020 роки, яку представляв її автор депутат міськради Олег Корольов, між членами комісії виникла суперечка щодо справедливості при розподілі коштів, які планується спрямувати на капітальні ремонти багатоквартирних будинків у наступному році. Предметом дискусії стало питання, що було підняте ще на минулій, 11-й сесії Запорізької міськради, про так би мовити, несправедливість співвідношення розподілу коштів міського бюджету між житловим фондом, балансоутримувачем якого є КП «Наше місто», та ОСББ. На що досить категорично відреагував голова комісії Олег Адаманов:

– Чому запоріжці не поспішають створювати ОСББ? Та тому, що житловий фонд міста у жахливому стані. У містян є побоювання за те, що влада не зможе з будь-яких причин провести капремонти у будинках, що переходитимуть у ОСББ. Знайдемо ми підрядника чи ні, для жителів – ефемерні речі. Тому владі, безвідносно до форм обслуговування будинків, необхідно форсувати капітальні ремонти. «Перев’язувати» капітально відремонтовані будинки червоною стрічкою та в урочистій обстановці передати їх власникам квартир для створення ОСББ та подальшої спільної експлуатації та утримування. Ось у цьому і полягає політика влади по відношенню до принципів та пріоритетів у використанні коштів, що будуть виділені на капітальні ремонти житлового фонду в наступному році, – заявив Адаманов.

Комісія схвалила проект рішення про підтримку комунальних засобів масової інформації: газети «Запорозька Січ» та телеканалу «Муніципальна телевізійна мережа». Відповідно до проектів рішень у наступному році вони отримають з бюджета міста 900 тис. грн на газетний папір та послуги типографії та 13 мільйонів 641 тис. грн на придбання сучасної телевізійної апаратури та закупівлю популярних телевізійних програм для виходу на повноцінне 24-годинну трансляцію в наступному році.

Володимир ГЕРАСІН