За даними Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА, протягом 2016 року в області  припинено функціонування 16 шкіл шляхом ліквідації та реорганізовано 10 шкіл шляхом пониження ступневості. Зараз у 584 функціонуючих загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів і форм власності навчається 158 837 учнів.

Це зроблено у рамках оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів та приведення її у відповідність до потреби громадян з  основною метою – забезпечення доступності якісної освіти для кожного  учня.

Продовжується робота щодо створення освітніх округів та визначення опорних шкіл в освітніх округах. На цей час рішення про створення опорних шкіл затверджені такими місцевими радами:  Смирновської сільської ради Більмацького району з трьома філіями, Новомиколаївської районної ради з однією філією, Преображенської сільської ради Оріхівського району та двох його філій, Чернігівської районної ради з двома філіями. В опорних закладах навчаються 1585 учнів,  та  підвозиться  ще  495 учнів.

У Пологівському районі районною радою прийнято рішення про визначення опорної школи, але в цій якості заклад почне працювати лише з 1 вересня 2017 року.

Прийняття рішень про створення опорних шкіл і філій до кінця 2016 навчального року передбачається у Веселівській селищній територіальній громаді Веселівської селищної ради Запорізької області, у Приморському районі та у м. Бердянську.

Вирішуються питання щодо технічного оснащення опорних навчальних закладів. Усі опорні заклади Запорізької області у 2015 році отримали фінансування у розмірі 120 тис. грн. та придбали обладнання для оснащення кабінетів фізики. У 2016 році, у разі надходження комп’ютерної техніки, чотирьом опорним навчальним закладам буде виділено по 15 одиниць комп’ютерів .

27 вересня  11 районів отримали ключі від 14 шкільних автобусів (Василівський, Веселівський, Гуляйпільський, Михайлівський, Новомиколаївський, Приазовський, Приморський, Чернігівський і Якимівський райони – по 1 автобусу, Оріхівський район – два, Мелітопольський – три автобуси). Ці автобуси придбано на умовах 70 % фінансування з державного і 30 %  – районного бюджетів. Шкільна модифікація автобусів «Мрія» повністю відповідає вимогам ДСТУ, в тому числі суворим вимогам безпеки. Загальна пасажиромісткість одного автобуса – 31 місце для сидіння: 28 – для учнів, три – для супроводжуючих осіб. Вартість одного транспортного засобу становить 1 мільйон 320 тисяч гривень.

До кінця цього року на умовах співфінансування планується придбати ще 4 автобуси, а у разі виділення додаткових коштів можливо придбання ще одного автобусу.