У минулому році за складеними протоколами про правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху до адміністративної відповідальності притягнуто 18 водіїв шкільних автобусів, що перевозили школярів та педагогів до навчальних закладів. До відповідальності також притягнуто двох керівників автотранспортних підприємств, з них один – за випуск на лінію технічно несправного автобуса, ще одного – за допуск до керування шкільним автобусом водія, який не пройшов перед рейсом медичний огляд. Такі ціфри пролунали під час міжвідомчої наради влади та керівників правоохоронних органів області.
Як відзначила начальник відділу прокуратури області Марина Купенко, під час перевірок, проведених органами прокуратури із співробітниками ДАІ, встановлено грубі порушення вимог чинного законодавства про організацію перевезення дітей, що проживають в сільській місцевості, до місць навчання та додому. Серед них: автоперевізники не мають ліцензій на такий вид діяльності, перевезення школярів здійснюються без узгодження маршруту та розкладу руху із замовником та місцевими органами ДАІ, дітей перевозять без супроводу старших та в переповнених автобусах. Крім того, мають місце непоодинокі факти непроходження медичного огляду водіїв, а також контролю технічного та санітарного стану транспортних засобів перед виїздом на маршрут.
За словами начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Олександра Вєрозубова, проблема стану виконання вимог законодавства про організацію безоплатного та регулярного перевезення дітей до місць навчання у регіоні стоїть дуже гостро. Адже сільських шкіл, до яких щодня підвозять понад 11 тисяч учнів та вчителів – 269. Ці перевозки виконують 138 автобусів, але їх катастрофічно не вистачає – потрібно ще 92.
На жаль, у обласному бюджеті на цей рік грошей на придбання шкільних автобусів не заплановано. У державному бюджеті є 14 мільйонів гривень для придбання автотранспорту для запорізьких сільських підлітків. Хоча ще питання – чи дійдуть вони до дітлахів?