29 жовтня в Запорізькому цирку презентували «Шоу Imperial». Нова програма здивує не лише маленьких, але і дорослих глядачів. У цьому особисто переконався кореспондент «ЗС».

– У «Шоу Imperial» така сильна трюкова частина, що просто дух захоплює. Хто розуміється на спорті та акробатиці, той оцінить рівень номерів, – розповіла нам директор Запорізького державного цирку Тамара Вікторівна Зубко.

IMG_8163Дуже видовищний номер «Гойдалки» під керівництвом Андрія Козленка. Повітряні гімнасти розгойдуються на гойдалках і летять… у полотно. Після чого тканиною м’яко і красиво спускаються на арену. Висота такого польоту досягає 10 метрів!

– Наскільки це безпечно? – запитую у керівника номера. – Це також безпечно, як стрибати з парашутом. Скрізь є ризик. У нашій команді усі колишні хороші спортсмени, які не бояться ризикувати.

Не менш небезпечні трюки на турніках, що трансформуються, показують гімнасти під керівництвом Дениса Маголи. Нещодавно хлопці стали срібними призерами фестивалю, який пройшов у Казахстані.

IMG_9043Ведмеді, вовк і мавпи

Із захватом глядачі зустрічали чотириногих підопічної Олени і Юрія Танкопій. На арені виступали ведмеді, мавпи, дикобрази, поні, єноти, лисиці, вовк і вівчарки породи алабай – у дресирувальників близько 30 тварин. Ведмідь майстерно грав на гітарі, дикобрази крутилися в ритмі вальсу, а вовк стрибав через вогонь.

– Ведмідь стрибає через поні, що лежить майже нерухомо, а лисиця перелітає через абсолютно спокійних собак. Як вам вдалося з’єднати різних тварин в один номер, наперекір законам живої природи? – цікавимося у дресирувальниці змішаної групи тварин Олени Танкопій.

– Наші тварини стільки років разом, що ми з легкістю можемо ставити їх в один номер. Вони сприймають один одного, як єдину зграю.

– Склалося враження, що вовк із задоволенням стрибав через вогонь. Неначе йому це подобається…

– Звичайно, йому це подобається. Часто доводиться чути, мовляв, тварина боїться вогню. Ніхто не запитує думку фахівців із цього приводу. Так, вовк у природі боїться вогню. Але згадайте Джека Лондона. У нього в творі ватажок виводить зграю з пожежі. Знаходить для цього відповідне місце. Перший стрибає через вогонь, а потім за ним ідуть інші. Це природою передбачено. Наш вовк Хаммер стрибає через звичайну залізяку, з двох боків якої горять вогні. Він на них просто не звертає увагу. Гарантую, що я будь-якого собаку за чотири хвилини навчу стрибати через вогонь (якщо вона знає команду «бар’єр»). Чесно, цей трюк робиться буквально 4 хвилини. До того ж наш вовк живе не в природі. Він вже звик до музики і світла.

– Добре, навчити тварину стрибати через вогонь можна за чотири хвилини. У такому разі, на який трюк вимагається 5-7 хвилин?

– Якщо уважно ставитися до тварини, якщо бачити, що вони можуть і вміють, тоді на трюки багато часу не знадобиться. Більше йде часу на те, щоб ввести тварину в колектив, і щоб воно не крало банани.

Під час вистави мавпочка забрала у маленької глядачки банан, чим викликала захоплення у публіки.

– І як часто ваша підопічна забирає у глядачів їжу?

– Дашка 1996 року народження. Цій мавпі 21 рік, вона вже бабуся. Така маленька мавпочка працює з нами на сцені – це її дочка. Усе своє життя Даша бігала і крала. Врешті-решт ми стали цю її особливість використовувати в роботі. Дашка дуже культурна дівчинка. Вона фотографується з дітьми. Віддано дивитиметься вам в очі, і в цей же час витягне у вас з рота чупа-чупс. Все-таки вона вже пані літня, тому останніми роками їй бігати і красти – нецікаво, та й не хочеться. Максимум може спокуситися на глядачів першого ряду. У Запорізькому і Одеському цирках перші ряди розташовані близько до арени. Ось вона цим і скористалася. Глядачка сиділа зі зв’язкою бананів. Дашка дуже культурно підбігла і потягнула банани на себе, але дівчинка плоди не віддавала – притискала до себе. Так вони декілька секунд перетягували зв’язку. Даша зрозуміла, що нічого не виходить і відірвала частину банана.

До речі її внучка Юлька теж іноді краде. Це їй передалося від бабусі. У мене було стільки мавп, але крадуть тільки ці дві.

Небезпечні акробатичні трюки на мотоциклах, що рухаються

Подарунком для запорожців стали учасники проекту «Україна має талант» (у четвертому сезоні вони дійшли до півфіналу). Артисти виконують небезпечні і видовищні трюки на мотоциклах.

Акробатичний номер «Ікарійські ігри» під керівництвом Володимира Кускова відомий запорізьким любителям цирку. Але кожного разу цим артистам вдається здивувати глядачів. Цього разу на трьох мото-байках виступав керівник Володимир Кусков з дружиною, сином і двома своїми партнерами.

Підкидання ногами – основний прийом в ікарійській акробатиці. Нижній поштовхом ніг підкидає верхнього, на певну висоту, що дає йому можливість для виконання вправ. Молодший учасник атракціону – 15-річний Богдан Гайдаржи. Він зізнався нам: щоб бути у формі, треба щодня тренуватися по 3-4 години. А щоб в номер увійшла нова людина, їй потрібно займатися приблизно рік.

Фінал в ікарійських іграх – млин: обертання верхнього акробата, що виконуються в швидкому темпі до сімнадцяти-двадцяти разів підряд. Млин виконує 21-річний Влад. Як правило, в ікарійських іграх верхніми виступають юні акробати, оскільки зріст і вага дорослого не дозволяють освоювати багато складних трюків і комбінації, доступних підліткам. Але Кусков розширює правила і ускладнює своє шоу, виконуючи більш складні трюки.

Програма «Шоу Imperial» в Запорізькому цирку – до 3 грудня.