У Запоріжжі почали впроваджувати в життя міську програму сортування сміття

Культура правильного ставлення до збору сміття починається з дитинства, тому спершу розпочали інформаційний процес у школах і навіть у дитячих садках, тепер залучають до цього жителів міста. Як відомо, ще у 2018 році Україна взяла на себе зобов’язання сортувати побутове сміття.

Так, перший в місті майданчик для роздільного збору ТПВ (твердих побутових відходів) облаштовують у дворі будинку №208, що на проспекті Соборному. Після завершення робіт на ньому встановлять 6 контейнерів – 4 для твердих побутових відходів і 2 для скла та пластику.

На реалізацію цього проєкту з міського бюджету виділено понад 20 млн грн – кошти підуть на закупівлю великих контейнерів для крупногабаритного сміття та будівництва на першому етапі 300 майданчиків у 5 районах міста (загалом їх має бути понад 3 тисячі)

 Як розповів директор КП «Комунсантрансекологія» Юрій Дорошенко, майданчики зводять за усіма санітарними нормами, із витриманою відстанню від житлових будинків, дитячих установ, спортивних майданчиків та місць відпочинку містян (відстань – не менш 20 і не далі 100 м). При цьому майданчики повинні бути доступними та зручними для під’їзду спецтранспорту, який займається вивезенням твердих побутових відходів.

– Нові майданчики будуватимуться за 2 архетипами – на деяких буде місце під 6 контейнерів, в інших – під 4. Але на кожному обов’язково 2 будуть відведені під роздільний збір відходів – для скла та пластику, – запевнив Юрій Дорошенко.Юрій Дорошенко демонструє новий майданчик для сміття

В даному випадку (за адресою пр. Соборний, 208) контейнерний майданчик просто реконструюють – він залишається на тому ж місці, де й був, але повністю змінений. Під ним вже з’явилася основа із відповідним схилом для зручності з’їзду. Потім будуть завезені металоконструкції, і мешканці будинку невдовзі побачать абсолютно новий майданчик, який буде відповідати всім нормам експлуатації.

– Це перший пілотний майданчик у місті. Ми їх зараз впорядкуємо, і якщо жителі міста скажуть, що кількість баків десь потрібно буде збільшити, чи, навпаки, зменшити, то відповідна міська комісія вирішить, де та як варто це зробити, – сказав директор КП «Комунсантрансекології».

При цьому він зазначив, що хоча програма з будівництва майданчиків під ТПВ і стартувала, однак фахівці дійшли висновку, що правильніше буде зробити спільну програму з поводження з відходами, де будуть закладені не тільки контейнерні майданчики, а й майданчики для небезпечних відходів, для приватного сектору, організовані великогабаритні сміттєві майданчики і таке інше. Тобто сюди повинен увійти весь комплекс поводження з відходами.

Читайте також: Сортування сміття в Запоріжжі: міф чи реальність