Проблема злочинів та інцидентів щодо ЛГБТ у нашому місті постає досить серйозно. За результатами всеукраїнського дослідження у період з початку 2014 по вересень 2016 року у Запоріжжі виявлено 22 задокументованих випадків порушень прав ЛГБТ (лесбійок, геїв, бісексуалів і трансгендерів).
В рамках проекту правозахисного ЛГБТ Центру «Наш світ», який реалізується за підтримки Посольства Великої Британії в Україні, було проведено круглий стіл «Протидія дискримінації та злочинам на ґрунті ненависті». Захід був присвячений зміцненню діалогу між громадським суспільством, громадськими організаціями, органами місцевого самоврядування та Національною поліцією у питаннях запобігання дискримінації та злочинам на ґрунті ненависті у Запорізькому регіоні.
Організаторами круглого столу стали представники центру «Наш Світ» Софія Лапіна (координатор заходу) та Дмитро Калінін (представник у Запоріжжі).
Під час заходу було продемонстровано приклади типових злочинів на ґрунті гомофобії/трансфобії, відео, де активісти, що виступають проти ЛГБТ, здійснювали акти насилля над цими людьми.
Великою проблемою є те, що у більшості випадків нападники залишають непокараними. А інколи навіть представники правоохоронних органів здійснюють злочини проти ЛГБТ-спільноти.
Тож у програму заходу ввійшли:
1. Презентація «Злочини на грунті ненависті щодо ЛГБТ в Україні». Ситуація з правами людини у Запорізькому регіоні.
2. Роль органів місцевого самоврядування та громадського суспільства у питаннях формування політики недискримінації та соціальної толерантності.
3. Роль Національної поліції та громадських організацій в ефективному реагуванні, розслідуванні та підтримці жертв злочинів ненависті.
4. Налагодження мостів та напрацювання спільних ефективних заходів у протидії злочинам ненависті.
Першу частину круглого столу склали доповіді присутніх, після яких почалася дискусія, де представники ЛГБТ організацій ставили питання представникам правоохоронних органів, щодо захисту прав ЛГБТ-спільноти та намагалися домовитись про налагодження зв’язків та подальшу співпрацю.
Дмитро Калінін висловив надію на те, що цей захід посприяє позитивним зрушенням у питаннях захисту прав ЛГБТ та запропонував представникам Національної поліцій, органів місцевого самоврядування проводити тренінги зі співробітниками, що посприяють вирішенню та усуненню злочинів на грунті ненависті.