За даними фахівців, у 2017 у році у Запоріжжі зменшилась концентрація пилку амброзії та кількість звернень до медиків зі скаргами на алергічний риніт.
З 2016 року у Запоріжжі реалізується міська програма боротьби з карантинними рослинами, розрахована до 2025 року. Така системна робота в місті проводиться вперше. Проблема, яка накопичувалася десятиліттями, і тільки погіршувалася, поетапно вирішується. У поточному році були значно збільшені площі, оброблювані від карантинних рослин. На сьогодні є позитивні результати. Як відзначають експерти, в порівнянні з попередніми роками в 2017 році в місті зафіксовано в два рази менше концентрація пилку амброзії.
Сьогодні в міській раді пройшло чергове засідання постійно діючої міської робочої групи з координації проведення робіт зі знищення карантинних рослин. Були підведені підсумки реалізації міської програми боротьби з карантинними рослинами в 2017 році в районах та в місті в цілому.
– Головною особливістю програми є комплексний і системний підхід у проведенні заходів, передбачених програмою. Поетапно, крок за кроком проблему з карантинними рослинами вдасться вирішити. 2018 рік має стати ще більш насиченим та плідним. Необхідно приділити увагу тим напрямкам, які не вдалося в повній мірі виконати в поточному. Крім покосу карантинних трав, обробки амброзії спеціальним препаратом, акцент потрібно зробити на третьому методі боротьби з карантинними рослинами – фітоценотичному, що передбачає засівання територій травою і відповідний догляд за нею. У комплексі всі ці методи дадуть ще більші результати, – підкреслив заступник міського голови Валерій Еделев.
За даними начальника управління з питань екологічної безпеки міської ради Гліба Золотарьова, в 2017 році були збільшені території, оброблювані від карантинних рослин підприємствами міста. Покіс виконаний на загальній площі понад 111 га. Також іншими підприємствами міста механічний метод боротьби з амброзією був застосований на загальній площі близько 115 га.
– З травня по жовтень поточного року в районах були виконані 5-7 кратні покоси зелених зон, зокрема, заражених амброзією, загальною площею 1263,6 га. Основна робота по ліквідації карантинних рослин проведена силами КРБП «Зеленбуд» на закріплених за підприємством територіях, так і за укладеними договорами з районними адміністраціями. Підприємством охоплено 754 га зеленої зони. На прибудинкових територіях працювали комунальні підприємства «Наше місто», «Запорожремсервіс», «Титан». За даними департаменту охорони здоров’я міської ради, кількість звернень зі скаргами на алергічний риніт на 8,7% менше ніж за аналогічний період 2014-2016 років, – повідомив Гліб Золотарьов.
Фітоценотичний метод боротьби в місті реалізовувався шляхом заміни старих газонів, на нові рулонні. У 2018 році КРБП «Зеленбуд» розроблено графік засівання територій травою із застосуванням спецтехніки. Проведено відповідні тендерні процедури. Незабаром у розпорядженні комунального підприємства з’явиться гідропосівна машина, яка дозволить повною мірою застосовувати фітоценотичний метод боротьби з амброзією та іншими карантинними рослинами.