Віктор Великий

У середу комісія з питань соціального та економічного розвитку, бюджету та фінансів проводила виїзне засідання в міській клінічній лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги у такому складі: Віктор Великий (голова), Олена Бондаренко, Валерій Еделєв, Юрій Каптюх, Павло Михайлик, Тамара Огородова, Анатолій Стріганов, Євген Карташов, Володимир Максимов, Олександр Гофман. Також були запрошені заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, директор департаменту фінансової та бюджетної політики міської ради Валентина Малиш, директор департаменту економічного розвитку міської ради Наталія Новак, начальник управління з питань охорони здоров’я Надія Севальнєва.
Засідання розпочалося в кабінеті головного лікаря Сергія Завгороднього, який повідомив депутатам про аварійний стан адміністративної будівлі лікарні. Він показав фото, зроблені в підвалі: тріщини на стінах, осад будівлі, заіржавілі комунікації – все це красномовно доводить, що ситуація не терпить зволікання. За словами головлікаря, з даною проблемою адміністрація лікарні бореться з 80-х років, але нескінченні косметичні ремонти не дають ефекту. Треба негайно робити щось радикальне.
Депутати з`ясували в спеціалістів лікарні, що, на їхню думку, осад будівлі дають не грунтові води. Але депутати вирішили, що не завадить визвати спеціалістів Концерну МТМ та “Водоканалу”, які б могли сказати точно, що вода тече не з їхніх труб.
Депутатів цікавило, чи виділялися вже гроші на ліквідацію аварійного стану. За словами головного лікаря, на даний момент було складено лише акт аварійного стану і заплановано на 2012 рік виділення із міського бюджету 500 тисяч гривень на проектно-дослідні роботи та початок монтажних робіт. Зараз на власні кошти лікарні (30 тисяч грн.) уже було складено договір з науково-дослідницьким інститутом будівельних конструкцій на початок робіт. (До речі, спеціалісти інституту вже з’ясували, що ґрунт мокрий на глибині аж до 3 метрів). “Лише на підставі висновків НДІБК можна буде замовити інституту проект ліквідації аварійної ситуації”, – сказав Сергій Завгородній.
Голова комісії Віктор Великий наголосив: “Через те, що цього року в свій бюджетний запит управління з питань охорони здоров’я не внесло окремим рядком виділення коштів на ліквідацію аварійної ситуації в 5 міській лікарні, нам треба на це негайно шукати гроші в бюджеті. Допомогти в цьому ми будемо просити департамент фінансової та бюджетної політики. Але cпочатку треба дочекатися висновків, що їх зробить науково-дослідницький інститут”. Директор департаменту економічного розвитку міської ради Наталія Новак уточнила: “Якщо необхідні кошти на проектні роботи перевищать суму в 300 тисяч гривень, то треба буде проводити тендер”.
Потім депутати відвідали травматологічне відділення лікарні. Як розповіла куратор ремонтів лікарні швидкої допомоги Наталія Сапронова, гроші на ремонт цього відділення в сумі 2 мільйони гривень були виділені з міського бюджету під кінець минулого року – в листопаді. На даний момент їх уже освоєно і виконано повний обсяг необхідних робіт, а саме повністю відремонтовано 4 поверх лікарні. Депутати залишилися задоволеними тим, що побачили.
Після цього депутатам продемонстрували операційний блок, розташований на 7 поверсі. Тут знаходяться операційні не лише травматологічного відділення, а й усіх відділень цього корпусу. Депутати були вражені станом найважливішого та найстерильнішого куточка в лікарні. На жаль, зараз його стан більше нагадує руїну. “На ремонт операційного блоку треба 4 мільйони гривень”, – уточнила Наталія Сапронова. Депутати вважають, що в цьогорічному бюджеті обов’язково треба ці кошти відшукати.