На філологічному факультеті Запорізького національного університету пройшла вже традиційна благодійна акція «Подаруй дитині книгу».

Цьогорічну благодійну акцію студенти та викладачі філологічного факультету приурочили до двох важливих свят, поєднавши свою любов до читання та прагнення творити добро: до Міжнародного дня рідної мови та Міжнародного дня дитячої книги. Протягом шести тижнів тривав збір книг, і всі охочі мали можливість приєднатися до акції. Студенти приносили свої улюблені дитячі книги, згадуючи враження, які вони отримували в дитинстві та юнацтві від читання чарівних казок та захопливих пригодницьких книг.

Благодійну акцію філологічного факультету «Подаруй дитині книгу» підтримали й школярі запорізьких шкіл: Запорізької загальноосвітньої школи № 20 екологічного профілю (директор школи – Валерій Шульга, Запорізької загальноосвітньої школи № 23 (директор школи – Олександр Озеров) та Запорізької загальноосвітньої школи «ОСНОВА» (директор школи – Алла Любімова).

5 квітня на заході, приуроченому підведенню підсумків акції, відзначили найбільш її активних учасників. Гостями цього заходу стали вчителі та школярі запорізьких шкіл. Декан філологічного факультету Тамара Хом’як привітала всіх учасників акції й відзначила, наскільки важливо бути сьогодні чуйними та допомагати іншим у скрутних ситуаціях, подякувала всім благодійникам за добру справу, за небайдужість дитячих сердець, за вміння ділитися любов’ю з тими, хто її потребує. Тамара Володимирівна виконала й почесну місію: вручила подяки ректора Олександра Фролова директорам шкіл та вчителям-класним керівникам, а подяками філологічного факультету були відзначені всі активні учасники акції.1-2

Усі зібрані протягом акції книги будуть передані до спеціалізованого будинку дитини «Сонечко» та інших спеціалізованих дитячих закладів.

«Приємно, що цього року до акції філологічного факультету «Подаруй дитині книгу» приєднались і учні запорізьких шкіл. Пишаємось нашими маленькими помічниками-благодійниками. Висловлюємо подяку всім, хто долучився до благодійної справи. Адже разом ми можемо зробити більше», – зазначила доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко.

Своїми враженнями про участь у акції поділилась Марина Панфілова, вчитель Запорізької загальноосвітньої школи № 23: «Інформацію про благодійну акцію, організаторами якої стали студенти філологічного факультету, ми знайшли на Фейсбуці й вирішили теж приєднатися. Книги –наші найкращі друзі. І тому ми вирішили допомогти діткам-сиротам теж знайти нових друзів і зібрали для них книжечки. Учні нашої школи написали лист діточкам будинку маляти «Сонечко» з найкращими побажаннями. Нам дуже сподобалася тепла зустріч в університеті».

Богдзієвич Світлана, вчитель Запорізької загальноосвітньої школи № 20 екологічного профілю, зазначила: «Дуже рада, що натрапила на банер з цією подією на сторінці у ФБ – велика сила Фейсбуку! Символічними були дати проведення акції – День рідної мови та День дитячої книги, адже мова й книга – це одні з невід’ємних атрибутів розвитку людини. Найактивнішими учасниками акції стали учні початкової школи. Можливо, тому, що вони ще маленькі й у їхніх душах горить вогонь доброти. Діти із задоволенням приносили книги, розуміючи, що вони знадобляться тим, у кого їх немає. Школярі вражені співпрацею школи й університету, бо для них університет – це щось поки що недосяжне. Сьогодні видно було, як горять очі дітей від задоволення самими собою, що зробили таку добру справу, виконали таку велику місію. А ще їм дуже сподобалася екскурсія другим навчальним корпусом університету та студмістечком. Діти в захваті від того, що аж такий високий заклад, як університет, вручив їм подяки».

Тетяна Яковенко, вчитель Запорізької загальноосвітньої школи «ОСНОВА», теж поділилась своїми враженнями: «Сьогодні наші учениці Кліщевська Софія, Варяник Вероніка та Власович Анастасія (Президент школи) побували на урочистому заході – підведенні підсумків благодійної акції «Подаруй дитині книгу». Діти були вражені теплою атмосферою цього, можна сказати, сімейного заходу. Зібрані учнями нашої школи дитячі книжки (а це більше 200 примірників) будуть найближчим часом передані спеціалізованим дитячим закладам, де перебувають дітки, які потрапили в скрутні життєві обставини. Сподіваємось, що така акція стане традиційною, бо треба змалечку вчитися множити добро навколо себе. Лише щирість душі та благородство помислів можуть спонукати до прекрасної справи – допомоги дітям».

Філологічний факультет