У стрільбі з пневматичної гвинтівки з 10 метрів 8 серпня українець Сергій Куліш показав другий результат, вибивши 204.6 очок.

Куліш був за крок від припинення боротьби безпосередньо перед розіграшем нагород. Сергій та Абхінав Біндра набрали однакову кількість очок, але у перестрілці українець вибив свого суперника з Індії – 10.5 проти 10.0.

За вихід у фінальний етап Кулішу вдалося залишити позаду росіянина Владіміра Маслєннікова. А от з останніми вистрілами у Сергія не склалося, і він відпустив “золоту” нагоду. Олімпійським чемпіоном став з новим олімпійським рекордом у фінальному етапі Нікколо Кампріані.

Це перша медаль України на Іграх-2016 та сьома в історії незалежної України у кульовій стрільбі.

560a1c6-fn0ifk2thmwУкраїнська фехтувальниця на шаблях Ольга Харлан у той же день стала дворазовою бронзовою призеркою Олімпійських ігор в індивідуальних змаганнях. У Ріо-де-Жанейро у поєдинку за третє місце вона виявилася сильнішою за Манон Брюне з Франції.

Могла українська спортсменка розраховувати і на більше, але у півфіналі досить несподівано поступилася росіянці Яні Єгорян – 9:15. Остання у підсумку несподівано здобула золоту нагороду.

У неофіційному командному заліку Україна після чотирьох днів змагань (6 – 9 серпня) з однією срібною і однією бронзовою медаллю посідає 31 місце серед більш ніж 200 країн-учасниць Олімпіади. Перші два місця з великим відривом – у США та Китаю.

Нагадаємо, що із запорізьких спортсменів Олександр Надтока, якщо не сталося переносу через погодні умови, вчора пізно ввечері мав виступити в складі парної четвірки у фіналі змагань з академічної греблі. А завтра змагання розпочинають наші легкоатлети – семиборка Ганна Касьянова й спринтерка Олеся Повх, а також пловець Сергій Фролов.