Жахіття війни, страх за близьких, втрата рідної домівки, горе від гибелі рідної людини, нерозуміння оточуючих, невпевненість у майбутньому – все це жорстоко вражає душу людини, заганяє в кут сумних роздумів та безвиході. Саме в такі скрутні моменти віднайти втрачений спокій та надію може допомогти мистецтво.
Вже сотні дітей, дружин та матерів воїнів АТО, самих бійців та переселенців стали учасниками арт-терапевтичних заходів благодійного фонду «Карітас Запоріжжя». Психологи переконані, що арт-терапія – чи не єдиний на сьогодні метод, який працює й допомагає людям, що постраждали від АТО.IMG_1458
– Чим більше людина проявляє фантазію, тим краще буде результат терапії. Чим більше кольорів використовує, тим більше гормону радості виділить їхній організм, – розповідає психолог Наталія Ломейко.
Цікаво, що за поєднанням кольорів, розташуванням предметів на полотні можна визначити душевний стан людини. Що ж малюють бійці, їхні сім’ї, переселенці на арт-терапії? Їхні картини можна побачити на виставці «З Україною в серці», яка зараз проходить у виставковому залі Союзу фотохудожників Запоріжжя. Виставку влаштував Благодійний фонд «Карітас Запоріжжя» разом з Арт-студією «Гармонія», ГО «Запорізьке обласне об`єднання творчих інвалідів «Майстерня життя», ГО «Надай надію», ГО «Земляцтво ВПО. Самопоміч», ГО «Товариство ветеранів АТО Запоріжжя», ГО «Запорізька міська організація ветеранів АТО «Змова». На ній представлено близько сотні картин, виконаних фарбою, роботи в техніці валяння, великодні кошики, вироби з бісеру, а також текстильні вироби.IMG_1455
– Ми навіть не очікували, що результат буде настільки вражаючим, – поділилася Наталія Ломейко.
Виплеснувши емоції, учасники арт-зустрічей створювали справжні шедеври. На полотнах з’являлися мрії, надії та переживання людей, приховані в дивовижних образах. Так, дівчина-переселенка зобразила на своїй картині хлопчика, який цілує дівча в щічку.
Але серед інших картин є на виставці й унікальна спільна робота бійця АТО та переселенця.
– Одного разу до нас прийшов демобілізований воїн АТО. Він сказав, що його психотерапевт назначив йому намалювати картину, тож він прийшов до нас. Він почав малювати, на картині з’явився яскраво-червоний схід сонця, що забарвив морські хвилі у такий же полум’яний колір. Бійцю залишилося намалювати лише корабель, але прийти знову в нього все не вистачало часу. У цей час до нас прийшла сім’я переселенців. Це було літнє подружжя. Чоловік був вражений роботою військового, а нам якраз потрібно було готувати картини до виставки, тож ми попросили дозволу в бійця, щоб його картину домалював цей чоловік. Той погодився. Переселенець домалював корабель, і тепер ця дивовижна картина вражає публіку, – розповіла психолог.
До речі, ці двоє зустрілися на відкритті виставки. Задоволені були обидва.
Так мистецтво лікує серця та зближує людей.