15 листопада заступник міського голови Юрій Каптюх побував з робочою поїздкою в міській багатопрофільній клінічній лікарні № 9, де ознайомився з ходом робіт з реконструкції приміщення поліклініки.

Під час екскурсії поліклінічним відділенням головлікар Микола Макаренко повідомив, що в грудні 2013 року лікарня буде святкувати своє 60-річчя. І якщо під час відкриття лікувальна установа була розрахована на обслуговування 40 тисяч населення, то сьогодні “своєю” за місцем проживання її вважають 130 тисяч запоріжців.
“Запорізька міська клінічна лікарня № 9 надає висококваліфіковану медичну допомогу не тільки мешканцям Ленінського (Правого берега) та Хортицького району, а і цілодобову ургентну хірургічну, травматологічну та інші види медичної допомоги мешканцям міста та області. Багато відділень лікарні виконують функції обласних і міжобласних, районного і міського значення з надання спеціалізованої медичної допомоги. Так, 1982 року відкрито обласне проктологічне відділення, в 1983 році на базі ортопедичного відділення створено Міжобласний центр хірургії кісток і суглобів, у 1989 році на базі очного відділення відкрито міський центр мікрохірургії ока, в 1992 році у складі Міжобласного центру відновлювальної хірургії кісток та суглобів відкрито обласний центр мікрохірургії кістки, а в 1997 році створено регіональний центр ендопротезування суглобів. Також у 1998 році на базі гастрохірургічного та гастроентерологічного відділень і кафедри гастроентерології організовано міський гастроентерологічний центр, де з 2000 року проводяться малоінвазивні хірургічні втручання на органах черевної порожнини лапароскопічним методом. На базі лікарні працюють 10 кафедр і курсів Запорізької медичної академії післядипломної освіти і Запорізького державного медичного університету”, – розповів Микола Макаренко.
Заступник міського голови Юрій Каптюх проінспектував якість ремонту, починаючи із реєстратури, з якої розпочинає свій шлях поліклінікою кожний із пацієнтів. Він запитав у вікні довідок, чи можна зараз здати аналізи крові? Реєстратор відповіла, що для цього треба направлення дільничного лікаря, до того ж, аналізи беруть у хворого натщесерце до 9 години ранку. Заступник головного лікаря по поліклініці Дізела Гайдук підтвердила вірність слів реєстратора: “Такий порядок”. Після цього Юрій Каптюх пройшовся першим поверхом поліклініки і зайшов у декілька кабінетів. Біля маніпуляційного кабінету він поспілкувався із відвідувачами лікарні. Старенькі люди сказали, що в лікарні після ремонту стало красиво і затишно, нарікань до лікарів теж немає – всі вони переважно привітні до них та уважні, але дорожнеча ліків та аналізів їх дуже засмучує. “Інколи погано почуваєшся, а в лікарню йти боїшся через жах, що грошей не вистачить на лікування”, – поділилася старенька пані.
Заступник мера вирішив піти до лабораторії і пересвідчитися, що аналізи для стареньких безкоштовні. Завідувачка клініко-діагностичної лабораторії Олена Ляпіч поінформувала: “Скарифікаторами та спиртом лабораторія забезпечена повністю. А ось із медичними гумовими рукавичками проблема. Того обсягу, що може профінансувати лікарня, вистачає на 8 днів роботи. Якщо щомісяця в лабораторії робиться 10 тисяч проколів, то на рік лише на рукавички нам потрібно 120 тисяч гривень. Ось чому ми змушені просити пацієнтів добровільно допомогти лікарні – гривнею, двома, хто скільки може. Це не стосується онкохворих та тих, у кого хвороби крові – для них аналізи безкоштовні. І взагалі, якщо у людини немає грошей на благодійний внесок, ніхто вимагати гроші не буде, кров візьмуть обов’язково”.
Почувши все це, Юрій Каптюх запропонував на наступний рік все ж таки закласти гроші на рукавички в бюджет, адже вони псують всю картину: “Все гарно у вас: і ремонт, і обслуговування, а ось ці декілька гривень, що стареньким людям пропонують заплатити, вибиваються із загальної картини”, – наголосив він.
Після цього завідувачка лабораторією показала імпортний пристрій для складних аналізів крові, подібний до тих, на яких працюють в таких приватних лабораторіях, як “БРайт-Біо” та “Діасервіс”. У лабораторії роблять близько 180 аналізів на день, що повністю задовольняє потреби пацієнтів всіх стаціонарних відділень лікарні. І головне, що для людей аналізи ці обходяться значно дешевше, ніж у приватних діагностичних центрах, адже тут з них беруть гроші лише за реактиви, а це здебільшого 20–50 гривень, залежно від аналізу.
Ознайомившись із ходом реконструкції, заступник міського голови Юрій Каптюх дав позитивну оцінку якості проведених робіт: “Я приємно здивований тим, що побачив у поліклініці. Ремонт було розпочато в 2008 році, коли загальна вартість його за кошторисом складала 6 272,140 тис. грн. На сьогодні освоєно 5929,845 тис. грн., і завершено основний комплекс робіт, але залишилося ще декілька моментів, наприклад, відремонтувати сходи, підвальне приміщення. За підрахунками спеціалістів, через те, що за чотири роки ціни на будівельні матеріали зросли, для завершення реконструкції необхідно додатково 1856 тис. грн.
Окрім цього, останній сильний дощ показав ще одну проблему лікарні, яку треба негайно вирішувати – ремонту потребує покрівля травматологічного і хірургічного корпусів. Кошти на все це планується закласти в міський бюджет 2013 року”, – сказав Юрій Каптюх.