На жаль, на території Запорізького регіону почастішали випадки шахрайств, вчинених відносно пенсіонерів, довірливість яких є їхньою ахілесовою п’ятою. Люди похилого віку, незважаючи на всі негаразди, які трапились у їхньому житті, продовжують сподіватися на краще, думаючи, що всі пам’ятають про їхню працю, заслуги перед Вітчизною й втрати.
Але, на жаль, часто згадують про них ті, хто дивиться на стареньких лише як на джерело свого прибутку. Тобто – шахраї.
Зазвичай це – пара молодих жінок, одягнених непримітно, але охайно. Адже, щоб увійти майбутній жертві в довіру, їм необхідно одним своїм виглядом показати, що вони – звичайні працівники, що виконують свої обов’язки. В одязі таких зловмисників – ніяких приваблюючих увагу аксесуарів, мінімум косметики. Поводяться чемно, спокійно, впевнено.
На сьогодні в кримінальному арсеналі аферистів є не один “акторський” образ, в основі якого – виконання “доручень” різних структур.
Нещодавно дві “медичні працівниці” з’явилися на порозі будинку 83-річного пенсіонера та його дружини, які проживають у Ленінському районі. Привітні жіночки сказали, що їх направили з місцевої лікарні для того, щоб серед пенсіонерів провести медичний огляд. У довірливого господаря не виникло ніяких підозр, і він впустив двох незнайомок у помешкання. Після того як гостя поміряла дідусеві тиск, вона сказала, що той дуже хворий і потребує госпіталізації. Розчарований сумною звісткою чоловік був готовий піти на все заради скорішого одужання. Зрозумівши це, одна із “медпрацівниць” запропонувала пенсіонерові сплатити певну суму за госпіталізацію та подальше лікування.
У чоловіка було лише 3 тисячі гривень. Жінки взяли всі гроші та виписали власноруч квитанцію. Потім, привітно попрощавшись, “добродійки” зникли у невідомому напрямі. Через деякий час начебто хворий чоловік зрозумів, що потрапив у тенета досвідчених шахрайок, і одразу звернувся за допомогою до місцевих міліціонерів.
Це не перший подібний злочин: близько двох тижнів тому за аналогічних обставин без своїх накопичень та тонометру залишився 78-річний мешканець Шевченківського району.
Тож вкотре правоохоронці нагадують про елементарні правила, які допоможуть уникнути неприємних наслідків під час зустрічі з аферистами.
Якщо до вас у двері дзвонять незнайомці, не поспішайте відчиняти, ким би вони не представлялися. Дізнайтеся про мету їхнього відвідування і в жодному разі не впускайте в будинок. Сповістіть про цей візит своїх родичів або сусідів. Так само, якими б приємними гостями вам не здавалися відвідувачі, не соромтеся запитати в них документи. Якщо у відповідь почуєте, що вони їх забули або з якоїсь іншої причини не можуть вам їх показати, викликайте міліцію. Якщо ж вам показали посвідчення з печаткою, уважно прочитайте, що в ньому написано.
Коли на ваші вимоги візитер реагує незрозуміло, намагається щось невиразно пояснювати, розмовляти з вами на підвищених тонах, наполегливо вимагати відкрити йому двері – треба негайно повідомити про даний факт в телефонному режимі до міліції за номером 102 або ж на мобільний номер вашого дільничного інспектора. Адже завдяки такій швидкій реакції з’являється реальний шанс затримати шахрая і в такий спосіб захистити інших пенсіонерів від злочинних посягань.