Перший заступник голови обласної державної адміністрації Віктор Ємельяненко провів засідання робочої групи з питань розробки проекту обласної комплексної програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки.
Як повідомив посадовець, в області напрацьоване технічне завдання до проекту обласної комплексної програми охорони довкілля. Тож нині основне завдання для членів робочої групи – обговорити особливості розробленого документа та надати пропозиції для його вдосконалення. Метою програми є визначення основних напрямків дій, заходів і ресурсів, спрямованих на поліпшення стану екологічної безпеки в області.
Детально зі структурою технічного завдання членів робочої групи ознайомив начальник Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області Ігор Бройде.
До 2010 року у регіоні діяло 5 обласних програм, спрямованих на вирішення екологічних проблем краю. Зокрема, два роки тому завершився термін дії обласних програм охорони довкілля, поводження з токсичними відходами та щодо моніторингу стану довкілля.
Нова обласна програма повинна відповідати засадам державної екологічної політики України, Національному плану дій з охорони навколишнього середовища, прийнятому Кабінетом Міністрів, а також має кореспондуватись з рядом інших галузевих регіональних програм. На цьому наголосив Ігор Бройде.
– Нова програма дасть змогу систематизувати роботу та сконцентрувати ресурси для вирішення найгостріших екологічних проблем Запорізької області, – зауважив начальник Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області.
– Програма включатиме комплекс узгоджених і взаємопов’язаних природоохоронних, правових, економічних, організаційно-технічних заходів, які забезпечать стабільне функціонування всіх екосистем регіону на період до 2020 року, – конкретизував Ігор Бройде.
Розробка програми передбачає два етапи. Перший – включає підготовку паспорта програми, пріоритезацію цілей, а також обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування та ін. Другий етап визначає заходи з координації та контролю за ходом виконання програми, здійснення моніторингу, формату презентації звітних матеріалів, проходження експертизи, а також порядку приймання роботи. Орієнтовно програма має бути розроблена протягом 4 місяців, після чого її винесуть на обговорення громадськості.
Вже створено робочу групу, що опрацьовує пропозиції до регіональної екологічної програми, а також розроблено технічне завдання. Фінансування розробки нової обласної комплексної довгострокової програми охорони навколишнього середовища планують здійснити за рахунок обласного бюджету.
Члени робочої групи обговорили порядок фінансування заходів програми, її орієнтовну структуру та пріоритетні напрямки. Всі зауваження та пропозиції, які висловили учасники заходу, будуть враховані в подальшій роботі.