Постійна комісія Запорізької міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення 14 вересня вже вкотре обговорювала системне невиконання підрядниками  графіку капітальних ремонтів та реконструкції лікувальних установ за рахунок бюджетних коштів. Як результат, сума неосвоєних грошей сягнула більше 16 млн. грн. Виявилося, що відповідальним за більшість проблемних об’єктів було управління капітального будівництва, яке взяло на себе більше проектів, ніж може виконати.

З цього приводу в депутатів комісії з’явилося чимало питань до керівника УКБ, але управління вже вкотре ігнорує комісію з питань охорони здоров’я та соціального захисту.

«Вони не пояснюють ні в чому причина невиконання робіт, ні в чому причина їх відсутності вже на четвертій комісії поспіль. А в нас до них дуже багато питань. По-перше, за Шевченківським районом. Мером було поставлено задачу – завершити роботи в дитячій лікарні до листопада. Наразі роботи стоять, і невідомо коли закінчаться. Щодо кожної дитячої лікарні у місті в нас накопичилося дуже багато питань, але УКБ нас ігнорує», – пояснює депутат Олександр Гончар.

На думку депутатів, проблему може вирішити, по-перше, те, що організаційними моментами капітальних ремонтів у лікарнях по максимуму мають займатися головні лікарі та департамент охорони здоров’я, і лише частину об’єктів віддавати УКБ.

На поточній комісії голова департаменту охорони здоров’я Вікторія Ушакова підготувала проект рішення як перерозподілити 8 млн. грн., аби освоїти їх до кінця року.

«Мова йде про перерозподіл коштів за програмами охорони здоров’я та первинної медицини. Ми пропонуємо перерозподілити кошти на ремонти у центрах первинної медико-санітарної допомоги, які зможемо зробити до кінця року. А також виділяємо кошти на проектні роботи з ремонту деяких амбулаторій, для того, щоб у наступному році почати ремонтні роботи вже без УКГ. Проекти будуть замовляти головні лікарі кожної лікарні, освоювати кошти вони також будуть самостійно.

Також центрам ПМСД №2, №8, №4 необхідні прилади обліку тепла, система протипожежної безпеки та система газопостачання. Це ми маємо встигнути в цьому році.

Щодо охорони здоров’я, то в четвертому кварталі цього року за деякими об’єктами, де необхідний капітальний ремонт, також можливо зробити проектування, аби в наступному році провести тендер. Тендер буде проводити сам лікувальний заклад. За УКБ залишається лише технічний нагляд.

Також до кінця року ми збільшуємо пільгову рецептуру медикаментів та кількість кришталиків, але в тих обсягах, які встигнуть освоїти лікарні. Крім того буде закуплене обладнання для пологових будинків, щоб покрити 100-відсоткову необхідність в ультрафіолетових опромінювачах для дітей з жовтяницею, у кювезах та в апаратурі стеження за диханням і серцебиттям дітей тощо», – розповіла Вікторія Ушакова.

Комісія підтримала такий перерозподіл коштів, однак голові департаменту охорони здоров’я ще доведеться замислитися над тим, що робити з коштами, які все одно залишаються неосвоєними.

У цей день комісія також вислухала ініціативу управління соціального захисту населення надавати додаткову фінансову підтримку тим городянам, яким субсидія не призначається, або вона знаходиться в межах 100 гривень, в той час, як щомісячний дохід людини не перевищує 2800 грн.