23 серпня на найвищому флагштоку України, на острові Хортиця, прапор країни урочисто підняли на 90 метрів над рівнем моря.

В урочистостях брали участь керівництво області та міста, військовий оркестр, оркестр Національної гвардії, загін IMG_9705поліції, багато волонтерів із прапорами, які побували на фронті. Запоріжці зібралися на оглядовому майданчику музею історії запорозького козацтва у вишиванках, дівчата – у віночках та з квітами. Особливо зворушливий вигляд мали маленькі діти в українському вбранні.

Готували велике полотнище прапору для підняття особисто директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко та міцні чоловіки з різних служб заповідника – вітер на вершині кургану виривав тканину з рук, прапор немов намагався скоріше полетіти догори.

Пролунав урочистий рапорт і під виконання Гімну України прапор велично піднявся у небо. Гімн разом  заспівали артисти обласної філармонії та всі запоріжці, які зібралися на це свято.

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, вітаючи запоріжців, сказав:

  • Саме цього дня група народних депутатів внесла жовто-блакитний стяг до зали Верховної ради. Під цим прапором українці виборювали свою незалежність, під цим прапором зараз її відстоюють. Цей прапор піднімають у визволених містах на Сході України.

IMG_9774Міський голова Володимир Буряк у своєму виступі зазначив:

– Державний прапор – це символ гордості кожного з нас за нашу Україну. Жовто-блакитний прапор став передвісником Незалежності. Символічно, що на Хортиці, у серці Запоріжжя, наш прапор піднімається на найвищу висоту.

Запоріжці завжди були на передовій. Сьогодні хочу побажати всім нам єднатися  разом.

В церемонії підняття Державного Прапору взяв участь 15-річний юнак Георгій Швачко, син учасника АТО Романа Швачка, військовослужбовця 37 окремого мотопіхотного батальйону 56 бригади Збройних Сил України, який героїчно загинув у листопаді 2014 року в бою з російсько-терористичними військами поблизу Авдіївки Донецької області. Дід Георгія служив в Афганістані, прадід – воював у часи Другої Світової війни, дійшов до Берліну.

Георгій Швачко сказав:

  • Наш прапор – один із символів Незалежності, і зараз його доводиться захищати. Я хочу побажати всім нашим воїнам повернутися живими. А всім українцям – миру й зростання добробуту.

Гостями свята були й байкери, які цього дня їздили містом із прапорами України.

Олена ПІДДУБНА, фото Володимира ШЕРЕМЕТА