У четвер біля міської ради зібралося 70 Дідів Морозів. Вже 15 рік поспіль у місті проходить благодійна акція «Дід Мороз-2017», аби подарувати радість дітям, які мають обмежені можливості.

На початку заходу, перед стінами Запорізької міської ради відбулася театралізована вистава, у якій взяли участь вихованці художніх колективів міста. Не обійшлося без головних персонажів – Діда Мороза та Снігуроньки, а також символу наступаючого року – Півника.

Зі словами привітання до учасників акцій та гостей звернувся заступник міського голови Анатолій Пустоваров:

– Новій рік – це свято, яке показує, що життя продовжується. Воно проходить під дитячий сміх, радість, – говорить Анатолій Пустоваров. – Шановні, Діди Морози, сьогодні ви вирушите привітати дітей, які на жаль, за станом здоров’я не зможуть взяти участь у міських новорічних заходах. Від імені міської влади побажайте їм здоров’я, добра і благополуччя, а ми докладемо максимум зусиль, щоб всі діти Запоріжжя росли здоровими та щасливими.

Після заходу Діди Морози, у святково прикрашених машинах поїхали вітати з Новорічними святами маленьких запоріжців з усіх районів обласного центру та дарувати їм подарунки. У рамках акції подарунки отримає 160 дітей з обмеженими можливостями.

Учасники акцій поділилися своїми враженнями.

Всеволод Медков, студент:

– Для мене Новий рік – це свято, яке приносить щастя та радість і проходить у колі сім’ї. Під час святкування цього свята зі мною траплялися й кумедні ситуації. Коли ми відкривали шампанське, воно потрапило у миску із «оселедцем під шубою» вийшло так, що весь салат був розкиданий по дому. Переодягання у Діда Мороза мені дає веселий настій, також ми радуємо народ. Я вперше беру участь у заході, але мені дуже подобається. Я ще у дітей не питав, що саме вони хочуть на Новий рік, але знаю, що точно подарунки.

Денис Коротєєв, студент:

– Новий рік – сімейне свято, яке об’єднує людей, не зважаючи на расу або національність. Тобто це загальне і добре свято. Переодягнувшись у казкового персонажа, ми намагаємось навіяти оточуючим Новорічний дух. Таким чином я дарую радість. Найчастіше на Новий рік діти загадують, мабуть те, що і я, машини або вертольоти.

Олександр Науменко, студент:

– Для мене це Новорічний настрій. Переодягнувшись Дідом Морозом, я хочу донести до малечі трохи тепла, святкового настрою. Я вже вдруге беру участь у такому заході, і діти найчастіше бажають те, що кожному потрібно. В першу чергу, ми вітаємо дітей з обмеженими можливостями, бо не кожен з них може прийти на певний захід, а їм потрібна увага. Мені запам’яталося, коли вперше ми їздили додому до однієї дитини, яка мала діагноз ДЦП. Я до неї зайшов і побачив, що у дитини загорілися очі, піднявся настрій. Саме через це я і поїхав сюди ще раз. Це дуже приємно не тільки для дитини, але і для мене.

Олег Бичок, студент:

– Для мене Новий рік наче стимул чогось нового, та найголовніше – зближення родини. У мене у самого є син і хочеться дарувати тепло й іншим дітям, які хворіють. Я перше приймаю участь у такому заході. Діти загадують різні бажання, хтось іграшки, а хто щось для батьків. Наприклад, нещодавно був випадок, коли дитина заказала миючий засіб. Одного разу, під час святкування Нового року у мене була історія, коли рівно о дванадцятій годині приїхав наш родич, який запізнився, і від цього настрій став ще краще.

Артур Устянський, студент:

– Це свято коли очікуєш чогось нового, незвичайного. У мене склалася традиція вже третій рік поспіль вітати дітей. Найчастіше малеча загадує здоров’я, а також те, чого їм не вистачає. У нас стався такий цікавий випадок, коли одного разу ми приїхали на потрібну нам адресу, а там виявилось у дворі три собаки, і нам довелося тікати стрибаючи через паркан.

Валерія КОНСТАНТИНОВА

фото Володимир ШЕРЕМЕТ