1 березня у міськвиконкомі відбулася розширена нарада з питань безпеки дорожнього руху та дотримання правил перевезення пасажирів. Нарада пройшла за дорученням міського голови Олександра Сіна після того, як 29 лютого сталася серйозна аварія на перехресті пр. Металургів та вулиці Богдана Хмельницького за участю маршрутного таксі. У нараді взяли участь представники міської влади, ДАІ, територіального управління Головної транспортної інспекції, перевізників, які працюють на маршрутах громадського транспорту.
Нагадаємо, 29 лютого близько години дня на проспекті Металургів перекинулася маршрутка № 14. У результаті ДТП загинула 46-річна жінка та 12 осіб отримали травми різної важкості.
Як стверджують очевидці, маршрутне таксі рухалося у бік мостів, зіткнулося з вантажним автомобілем з написом “Овочі. Фрукти” та перекинулося.
Відкриваючи нараду, заступник міського голови Сергій Гладченко зазначив, що необхідно розглянути причини аварії, зробити висновки, щоб не допустити повторення подібних ситуацій.
Начальник управління з питань транспортного забезпечення та зв’язку міської ради Юрій Дроздов підкреслив, що міський голова Олександр Сін доручив йому донести до перевізників головну вимогу місцевої влади – забезпечити безпеку перевезення пасажирів. У разі виникнення аварій з вини водіїв маршрутних таксі міською владою буде вирішуватися питання про розрив договорів з перевізниками, проведення перевірок з дотримання ліцензійних умов.
Юрій Дроздов також висловив позицію міської влади, що у зв’язку з важкими наслідками аварії 29 лютого автоперевізнику необхідно визначитися в питанні надання компенсації потерпілим.
Хто винен у ДТП, ще невідомо
“Поки що рано робити висновки, хто винен у ДТП, тому що триває робота слідчо-оперативної групи”, – зазначив начальник відділу профілактики управління ДАІ в Запорізькій області Андрій Топчий.
Заступник міського голови Сергій Гладченко звернувся до ДАІ та територіального управління Головної транспортної інспекції з проханням провести позачергові перевірки дотримання правил перевезення пасажирів та технічного стану рухомого складу на автотранспортних підприємствах Запоріжжя. Сергій Гладченко підкреслив, що дуже часто виникнення аварій провокують водії маршрутних таксі, порушуючи швидкісний режим, правила дорожнього руху, відволікаючись під час руху на розмови по телефону за кермом та інше.
Маршрутки замінять великогабаритними автобусами?
Також на засіданні було заслухано конкретні пропозиції щодо організації безпеки автоперевезень. Серед них – посилення контролю за водіями на лінії (силами автопідприємств, ДАІ), відеоконтроль роботи водія в салоні, плата за проїзд на виході з маршрутного таксі, щоб не заважати водію під час руху. Така практика існує та успішно працює в деяких містах країни. Також під час наради акцентували увагу на тому, що маленькі маршрутні таксі слід поступово замінювати на великогабаритні автобуси, а для надання оперативної фото- та відеоінформації від пасажирів щодо порушень водіями маршруток правил безпеки розглянути можливість створення спеціального інтернет-порталу.