За програмою підтримки комунальних закладів культури міста в 2017 році на комунальні палаци культури заплановано направити із міського бюджету 6 мільйонів 155 тис.грн. На що саме підуть ці кошти комісії з питань освіти, науки, культури, спорту, молоді та туризму доповіли з департаменту департаментом культури і туризму Запорізької міської ради. Так, 4 млн 657 тис.грн. заплановано витратити на капітальний ремонт будівлі ПК “Хортицький”. Заплановано відремонтувати глядацьку залу, фасад будівлі, систему пожежної сигналізації.

На реконструкцію будівлі палаца культури “Орбіта” затвердили видатки у сумі 1 млн. 475 тис.грн. Для цього ж комунального закладу культури в наступному році хочуть придбати сценічний одяг на суму 22 тис.грн. Комісія одноголосно підтримала цей проект рішення.

За ініціативою депутата Олени Галкіной на своє засідання комісія запросила керівників всіх палаців культури Запоріжжя – ПК «Титан», ПК «Орбіта», ПК «Заводський, ПК «Хортицький». «Зазвичай ми спілкуємося лише з Департаментом культури, тому вирішили почути з перших вуст, які проблеми і потреби є в закладах, на які планується виділити кошти», – пояснила «ЗС» депутат Галкіна.

Депутати цікавилися напрямками гуртків, що працюють в кожному палаці культури, кількістю дітей, що їх відвідує. А також матеріально-технічне забезпечення, обладнання, стан сцени та інших приміщень. Не залишилися поза увагою комісії і питання, яким чином було витрачено кошти, виділені в році, що минає.

img_9427Депутат Ірина Костенко:

В 2016 році чималі кошти було виділено на комунальні заклади культури, тому нам би хотілося розуміти, чи доцільно вони були використані. Також хотілося зрозуміти, на що в першу чергу потрібно витрачати кошти у 2017 році.

Особисто я зустріччю з керівниками ПК задоволена. У депутатського корпусу з’явилося розуміння тих проблем, що нами озвучили. Ми побачили, що будівлі, що були зведені багато років назад, зараз потребують заходів з енергоефективності та термомодернізації. Наприклад, ПК «Заводський» зведено ще в 1936 році. Там великі старого зразка вікна, і обігріти таке приміщення енерговитратно. До 600 тисяч гривень на рік витрачається на комунальні послуги.

В ПК «Орбіта» і в ПК «Хортицький» проблемне питання – система охолодження у вигляді пустого басейну, який вже не експлуатується і являє собою небезпеку для здоров’я і життя дітей. Їх треба або засипати і зробити клумбою для квітів, або перетворити на фонтан.

В ПК «Хортицький» діти займаються танцями в підвальному приміщенні без вікон. У той же час частину приміщення займає районний РАГС. Наша комісія в наступному році обов’язково зробить виїзне засідання, щоб подивитися, що можна з цим зробити. Може найліпшим рішенням буде знайти окреме приміщення для РАГСу.

Проблему придбання спецобладнання озвучила керівник ПК «Заводський». Але треба віддати належне департаменту культури, це питання поступово її вирішують. Зараз всі критикують децентралізацію, але стосовно бюджетної децентралізації, наше місто в цьому плані виграє. Збільшення бюджету до 7 мільярдів гривень дає можливість вирішувати у тому числі і такі проблеми.

Чому для нас важливо зберегти палаці культури? Тому що це зайнятість наших дітей в позашкільний час. І в кожному палаці в середньому по 500 дітей займаються, більшість – в  безкоштовних секціях.

img_5519

 

Депутат Олена Галкіна:

    Особисто я після зустрічі з керівниками палаців культури зробила висновок, що під час перерозподілу коштів в першу чергу треба буде закласти гроші на проект реконструкції ПК «Титан».

 

 

 

Ірина ГАВРИЛЕНКО