Про суть і механізми, про врегулювання взаємовідносин енергокомпаній та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків говорили на розширеній нараді в міськвиконкомі.
Після прийняття розпорядження № 215-р в кінці минулого року і наради, що пройшла 2 лютого 2012 року, кожен власник квартири в будинку, де створено ОСББ або ЖБК, отримав можливість взаємодіяти і, відповідно, розраховуватися з постачальниками електроенергії на основі прямих договорів.
“Цього рішення ОСББ домагалися тривалий час. І, завдяки активності запорізької громадської організації “Вікторія”, дано зелене світло прямим договорам з постачальником електроенергії. Що це дає ОСББ? У першу чергу, можливість забути про проблеми, пов’язані з крадіжками електроенергії в будинках, а також несвоєчасною здачею показань мешканцями. Ці питання, в разі укладання прямих договорів, стають питаннями постачальника послуги. Тобто держава в цьому питанні полегшила роботу ОСББ та ЖБК, створення яких сьогодні називають головною умовою реформування житлово-комунального господарства”, – підкреслив перший заступник міського голови Андрій Іванов.
Директор з енергопостачання ВАТ “Запоріжжяобленерго” Володимир Яворський розповів, що, якщо члени ОСББ або ЖБК висловлюють бажання працювати за новою системою, вони повинні провести збори і протокольно зафіксувати згоду переходити на прямі договори з постачальником. Після цього “Запоріжжяобленерго” з кожним власником квартири укладає договір, а загальнобудинковий лічильник електроенергії демонтує. Кожен користувач отримує право розраховуватися з Обленерго по двоставковому тарифу (залежно від обсягу споживання електроенергії в місяць). При цьому з представниками пільгових категорій населення постачальник укладає індивідуальний договір.
У разі ж, якщо члени ОСББ приймають рішення не переходити на прямі договори, то розрахунок буде, як і раніше, проводитися відповідно до загальнобудинкового обліку. Про будь-яке своє рішення ОСББ і ЖБК повинні будуть поінформувати “Запоріжжяобленерго”.
За матеріалами сайту www.meria.zp.ua