Минулого тижня стартував другий потік системного міського проекту «Управлінська сотня кадрового резерву» в 2017-2018 навчальному році. Проект не має аналогів в Україні. Він відкриває нові можливості для освітян, дає імпульс для оновлення управлінських кадрів, що сприятиме підготовці потужних агентів змін до нової української школи у нашому місті.
У ногу з часом
3 листопада відбулося урочисте відкриття осінньої сесії «Кадровий менеджмент в Запоріжжі – teambuilding». У ній взяли участь представники міської влади: заступник міського голови Анатолій Пустоваров, голова департаменту освіти і науки Юлія Погребняк, а також експерти у галузі освіти та викладачі шкіл нашого міста.
З відкриттям сесії учасників і гостей проекту привітав заступник міського голови Анатолій Пустоваров.
– Сьогоднішні реалії життя, постійні процеси глобалізації, динаміка сучасності не залишають нам інших можливостей, крім як безперервне вдосконалення. Ми щодня стикаємося з новими викликами і для цього потрібні нові формати, нові рішення і проекти. Сучасна система освіти готує дітей до дорослого життя, в яке вони увійдуть через 10-15 років. Тому вже сьогодні ми їм повинні давати освіту майбутнього. А для цього потрібні нові ідеї і рішення. Тому другий рік поспіль ми реалізуємо проект «Управлінська кадрова сотня». Ми підбираємо і розвиваємо нових управлінців в системі освіти для того, щоб впроваджувати нові підходи і рухатися вперед, – сказав Анатолій Пустоваров.
Виступаючи перед учасниками проекту, директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Юлія Погребняк зазначала, що дуже важливо мати розуміння системи управління освітою.
– Перед нами стоїть виклик часу, стосовно того, що ми зобов’язані створювати умови для розвитку нової генерації управлінських кадрів в системі освіти. Я бажаю Вам бути здатними до змін, адже саме ми сьогодні вирішуємо, куди буде рухатися система освіти, – сказала Юлія Погребняк.
Протягом року 100 педагогів нашого міста візьмуть участь у трьох панельних сесіях зі спікерами, авторських та творчих майстер-класах, управлінських інтенсивах, семінарах, тренінгах, онлайн-марафонах. Фінальний етап проекту пройде у форматі очного захисту авторських управлінських проектів педагогів-учасників. Підсумком стане відбір кандидатів для призначення на керівні посади в органах управління освітою нашого міста.
Що чекає на педагогів цього року?
Цього року 100 педагогів візьмуть участь в управлінських інтенсивах за участю Олени Грединарової, к. п. н., директора запорізького приватного комплексу «Школа ЕйдоС»; Алли Любимової, директора Запорізької загальноосвітньої школи «ОСНОВА»; Олени Зайковської, директора Запорізького колегіуму «Елінт»; Лідії Ясир, завідувача дошкільним навчальним закладом №219 «Сонячний зайчик».
Двічі на рік у рамках проекту запрошують цікавих VIP-спікерів міжнародного та всеукраїнського рівня.
На першій сесії свої авторські майстер класи представили чотири VIP-спікери.
Блок «Дослідження»
Ніна Голуб, д. п. н., професор, завідувач відділу навчання української мови та літератури Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України представила майстер-клас «Мова, як статусна ознака сучасного фахівця».
Блок «Новаторство»
Олексій Греков, співзасновник та директор із стратегічного розвитку Приватної школи «Афіни», президента International Academy of Tutoring (м.Київ) виступив на тему «Управління змінами в інноваційному навчальному закладі».
Блок «Технології»
Євген Гетьманчук, засновник та керівник консалтингової компанії «Getmanchuk Group», бізнес-тренер, бізнес-медіатора, психотерапевта та фасилітатора України познайомив педагогів з «Гарвадською переговорною моделлю у роботі педагога і управлінця».
Блок «Дошкілля»
Аліна Переверзєва, гештальт-терапевт, вихователь-методист вищої категорії, спеціаліст з інтегрального навчання та виховання м. Запоріжжя представила проект «Сучасний керівник. Формування командної та корпоративної культури».
Результати минулорічного проекту Управлінська сотня кадрового резерву» в 2016-2017 навчальному році
12 успішних слухачів проекту взяли участь у восьмій міжнародній педагогічнії виставкці «Сучасні заклади освіти 2016-2017 року». За підсумками, Запоріжжя отримало 10 золотих медалей. За плідну працю та активну організаторську діяльність у модернізації національної системи освіти, почесною грамотою за підписом міністра освіти України Лілії Гриневич та президента Національної академії педагогічних наук України Василя Кременя нагороджено директора департаменту Юлію Погребняк.
На порталі громадських експертів «Освітня політика» опублікована стаття про проведення Першого міського методичного конгресу та круглого столу: «Нова генерація освітян у школі: проблеми, стимули, перспективи», у якій зазначено про те, що: «Запоріжжя, місто яке сьогодні в деяких сферах виступає законодавцем освітніх мод».
За підсумками проекту «Управлінська сотня кадрового резерву» в 2016-2017 навчальному році є педагоги, які вже зайняли посади директорів шкіл нашого міста: Оксана Гаркуша, директор загальноосвітньої школи 1-3 ступеня № 4 (Шевченківський район); Марина Луценко, директор запорізької гімназії № 25 (Вознесенівський район); Людмила Бабкова, директор запорізького навчально-виховного комплексу «Мрія» (Шевченківський район).