Національний банк України розробив інноваційну технологію для створення банкнотного паперу. Тепер український льон використовуватиметься для виготовлення банкнот гривні. Першу партію паперу із частковим вмістом льону виготовлено та направлено на БМД для випробувань. Незабаром такі гроші можуть з’явитися у гаманцях українців.

Вартість вітчизняної лляної сировини помітно нижча від імпортованого бавовняного волокна, яке є дефіцитним товаром. За попередніми оцінками така імпортозаміна дозволить знизити витрати на виготовлення банкнотного паперу на 10 – 15 %.

Крім того, природні властивості волокна льону значно перевищують за механічною міцністю волокна бавовни, забезпечуючи кращу зносостійкість паперу, тобто здатність протистояти механічному впливу. Завдяки цьому підвищиться зносостійкість банкнот на 5 – 10%.

Візуально банкноти зі 100% вмістом бавовни абсолютно не відрізняються від банкнот з частковим використанням льоноволокна. Відрізнити їх зможе лише експерт, застосувавши спеціальні хімічні речовини. Таким чином льоноволокно слугуватиме ще одним додатковим елементом захисту гривні від підробок.