Голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко та міський голова Олександр Сін зустрілися з головою представництва ОК “РУСАЛ” в Україні Миколою Сербіним. У зустрічі також взяв участь генеральний директор ПАТ “Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат” Олександр Котюк.
Головне питання, що обговорювалося представниками влади та комбінату, – можливість відновлення повноцінної роботи підприємства.
Коментуючи результати переговорів, голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко зазначив, що відвідання підприємства і зустріч з представниками його власників та керівництва переконали його в наступному: Запорізький алюмінієвий комбінат – це перлина української електрометалургії, виробництва алюмінію на пострадянському просторі. Запорізький промисловий майданчик повністю підходить для цього потужного виробництва. По-перше – це наявність дійсно кваліфікованих кадрів. По-друге, це 96 гектарів землі, де можна розмістити три сучасних виробництва. По-третє – це наявність усього необхідного: комунікацій, під’їзних шляхів тощо.
За словами голови облдержадміністрації, власники комбінату називають одну причину занепаду виробництва – високу вартість електроенергії. На його ж думку, дійсно, причина одна, але вона полягає у відсутності наполегливого бажання та системної роботи власників комбінату по веденню діалогу з профільними відомствами та міністерствами.