У сучасному українському суспільстві особливо актуальним є питання виховання національно-свідомого, духовно багатого та фізично здорового молодого покоління.
Сьогодні немає задачі важливіше, ніж задача формування патріотизму, але разом з тим немає задачі і складніше. Кожне молоде серце має берегти пам’ять про всіх, хто відстояв нашу державу в страшні часи лихоліття. Ми схиляємо голови перед подвигом тих бійців, які, обороняючи рідну землю, показали приклади героїзму і самопожертви.
Напередодні дня визволення міста Запоріжжя від німецько-фашистських загарбників учні Запорізької загальноосвітньої школи № 61 запросили до себе в гості ветеранів Ленінського району. Ця зустріч збагатила знання і досвід школярів і надовго залишилася в їх пам’яті.
До свята ретельно готувалися всі: учні, вчителі, батьки. Старанно прикрасили актову залу, створили мультимедійну презентацію, присвячену визволенню міста Запоріжжя, підготували святкове дійство. З учнями поділився своїми спогадами учасник бойових дій за визволення Запоріжжя Володимир Павлович Синяков. Його розповідь не залишила байдужим жодного з присутніх на зустрічі, змусила школярів замислитися над ціною мирного неба. Безперечно, всім присутнім було надзвичайно цікаво дізнатися про факти життя міста воєнних часів та уявити, скільки мужності, духовної сили та безмежної любові до Вітчизни потребували ті важкі часи. Зустріч учнів з ветеранами та свідками війни відбулася у формі свята. Учні мали можливість поставити запитання, обміркувати цікаві відповіді, а головне – зробити висновки про те, що найголовнішою цінністю для кожної людини є можливість жити і працювати під мирним небом і ніколи не втрачати своїх рідних та близьких під кулями та снарядами.
Зі святом ветеранів привітала голова культурної комісії ради ветеранів Ленінського району Світлана Василівна Тутова. Завзяті ветерани – бабусі і дідусі учнів залюбки співали воєнні пісні, декламували вірші. Особливо запам’ятався виступ дипломанта конкурсу “Таланти твої, Україно!” Миколи Яковича Марченкова. На святі панувала тепла, творча, родинна атмосфера. Спілкування між молоддю і ветеранами було приємним і корисним, що сприяло духовній єдності поколінь, вихованню поваги до людей старшого покоління. Ветерани головним своїм призначенням вважають бути зразком для учнів, виховувати молоде покоління в дусі любові, відданості. Патріотичне бачення навколишнього світу саме й полягає в тому, що юний громадянин пізнає живу історію своєї сім’ї, своїх співвітчизників, що жили кілька століть тому, і тих, хто віддав своє життя в ім’я свободи і щастя, за які вони боролися.
Дні визволення міста Запоріжжя від німецько-фашистських загарбників – не лише привід для святкових заходів, але і час згадати історичні події. Втім попри різноманітні проблеми кожного, ветерани бачать перед собою одну мету – допомогти виховати патріотично налаштовану молодь.
Патріотизм – одне з найголовніших громадянських почуттів, змістом якого є формування гуманістичних цінностей. Багато уваги приділяє патріотичному вихованню учнів педагогічний колектив школи, який очолює досвідчений педагог, вправний керівник Ольга Іванівна Свідовська. Завдяки її зусиллям та особистим якостям у школі панує творчий настрій, взаєморозуміння між учнями, педагогами і батьками, проводиться багато виховних заходів, ведеться науково-теоретична та методична робота. Пріоритетним напрямком роботи педагогічного колективу є формування в учнів громадянсько-патріотичних якостей, формування активної життєвої позиції особистості, навичок жити в суспільстві через прояв ініціативи, самостійності, участі в колективній діяльності.
Безумовно, ця зустріч залишиться незабутньою, а традиція пам’ятати, вітати й шанувати захисників Запоріжжя – незмінною.
Лідія ПРИЧИНЕНКО, заступник директора з учбово-виховної роботи СШ № 61