На серпневій сесії Запорізької міської ради депутати ухвалили рішення  «Про внесення змін до Програми розвитку та утримання житлово-комунального господарства м. Запоріжжя на 2016-2018 роки, затвердженої рішенням міської ради від 25.12.2015 № 25». яким були виділені бюджетні кошти на виконання послуг з прибирання, навантаження та вивіз листя в осінньо-зимовий період у Запоріжжя. Ціна питання чималенька –  13 743 611 гривень.

КП «Наше місто», як замовником послуг, було проведено тендерну процедуру. Всі строки та законодавчі норми щодо проведення конкурсної процедури були виконані. Розроблено та затверджено тендерну документацію. 7 жовтня 2016 року в системі електронних закупівель «Prozorro» було оприлюднене оголошення про проведення процедури закупівлі послуги.  Зокрема, були встановлені основні кваліфікаційні вимоги до учасників, а саме: наявність обладнання, техніки та матеріально-технічної бази та наявність працівників відповідної кваліфікації. Було встановлено кінцевий термін подання тендерних пропозицій – 8 листопада 2016 року. Забажали вивозити опале листя чотири учасники: ПП «БІЗНЕС-ОФІС № 6», ТОВ «ЕКО-СІЧ», ТОВ «УМВЕЛЬТ-Запоріжжя», ТОВ «ДЕЛЬТАІНВЕСТ».

Всі учасники, крім ПП «БІЗНЕС-ОФІС № 6», оприлюднили свої документи для перегляду. Також під час аналізу та розгляду тендерних пропозицій було встановлено, що всі документи в складі тендерної пропозиції, які подані ПП «БІЗНЕС-ОФІС № 6» мають статус «КОНФІДЕНЦІЙНО», у тому числі: технічні умови, технічна специфікація, документи, що підтверджують відповідність кваліфікаційним критеріям, уставні та інші документи. А закритість інформації під час проведення публічних торгів є грубим порушенням основних принципів Закону «Про публічні закупівлі». Приховування документів від інших учасників, правоохоронних та контролюючих органів, громадян є свідченням отримати підряд так би мовити, через «чорний хід».

ПП «БІЗНЕС-ОФІС № 6» спромігся гарантувати залучення до виконання послуг лише 100 осіб, що суперечить вимогам Замовника. Адже в умовах тендеру було чітко зазначено: залучення не менше 100 працівників на кожний із 7-и районів Запоріжжя. Тобто в 7 разів менше від потреби. Не були надані й інші необхідні для участі у конкурсі документи цього підприємства.

Другий учасник тендеру ТОВ «ДЕЛЬТАІНВЕСТ» не надало інформації про наявність у компанії будь-якого транспорту, техніки або спецтехніки для надання послуг з вивозу листя.

Як наслідок, тендерний комітет КП «Наше місто» ухвалив рішення, у якому зазначено причини відхилення пропозиції ПП “БІЗНЕС-ОФІС № 6” та ТОВ “ДЕЛЬТАІНВЕСТ”. Дане рішення було офіційно оприлюднене 11 листопада 2016 року. Переможцями прозорого і публічного тендеру визначено ТОВ «ЕКО-СІЧ», ТОВ «УМВЕЛЬТ-Запоріжжя».

Втім, аутсайдери не заспокоїлися. 15 листопада 2016 року ТОВ «ДЕЛЬТАІНВЕСТ», а наступного дня і ПП «БІЗНЕС-ОФІС № 6» подали скаргу до Антимонопольного комітету на рішення тендерного комітету. Рішенням постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель тендерна процедура була призупинена. Строк розгляду скарги оскарження становить 15 робочих днів з дати початку її розгляду.

Викликає подив те, що керівникам – скаржникам при всій наявності хибності їхньої позиції, наплювати на запоріжан та прагнення влади міста до наведення чистоти та порядку у дворах Запоріжжя.

Тож чекаємо ще 15 днів…