Народний ансамбль Запорізької поліції «Пернач» потрапив в історію. У прямому та найпозитивнішому сенсі цього слова. У Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені ім. М. Горького  пройшла презентація виставки «Творчий доробок «Пернача».

Це справді сенсація – вперше в історії не лише нашої області, а й України народний колектив передав відео, аудіо, ноти, збірки пісень до наукового архіву. Зазначимо, в репертуарі колективу вічно живі народні пісні, твори відомих  та сучасних авторів. Вперше в історії творчу діяльність аматорського колективу  увічнять для нащадків і зберігатимуть  у фондах публічної бібліотеки – творчий доробок «Пернача» в оцифрованому вигляді. А це означає, що будь-який шанувальник пісні зможе ознайомитися із вподобаним твором, будь-який колектив зможе взяти пісню до свого репертуару. А науковці років через 50 знатимуть, що співали запоріжці, як народні пісні змінювалися чи зберігалися, які вічні теми хвилювали людей. Тим більше, творчий доробок надано в динаміці – кілька дисків та репертуарних збірок різних років.

– «Перначу» вже 27 років, – розповідає ініціатор, засновник і перший художній керівник ансамблю, полковник міліції у відставці Григорій Вербицький. –  Небагато аматорських колективів живуть та діють такий довгий термін.  Це величезне досягнення  для  любительського  колективу. Можна лише пишатися, що  наша праця буде збережена, радіти, що вона стане здобутком широкої громадськості.

Зараз ансамблем керує  Олександр Мацкевич – соліст колективу, колишній працівник міліції. Він говорить

– Ми розуміємо, що наш колектив – самодіяльний, але прагнемо підкорювати нові творчі висоти і ще довго радувати своїх прихильників новими концертними програмами. Ми були з концертами в Білорусі, Болгарії, Польщі, по всій Україні, але найдорожчий наш глядач – у рідному Запоріжжі.

Фахівці бібліотеки розповіли, що вже почали  оцифрування всіх матеріалів. Це нелегка праця та нешвидкий процес. Але таким чином все надбання буде зберігатися в фондах бібліотеки і стане свідоцтвом розвитку народної творчості у Запорізькому краї.

Фото Олени ПІДДУБНОЇ