У запорізьких дачників, особливо чоловічої половини, настала гаряча пора

Достигли виноград, яблука, і з ними потрібно щось робити. З’їсти все це неможливо, торгувати буде далеко не кожен, тож залишається лише переробка

Десертне вино

Коли багато винограду – готують сік або вино. Коли виноград достигне, набравши максимальну кількість цукру, саме час приступити до масового збору. Але лише в тому разі, якщо напередодні не йшов дощ, який міг змити дикі дріжджі з ягід. В противному разі процес бродіння виноградного сусла у вас не розпочнеться і доведеться бігти в магазин за дріжджами.

Тож, зібравши з десяток великих корзин таких сортів, як Квітковий, Шевченко, Плевен та інші (див. фото), потрібно відділити ягоди від гронок. Далі висипаємо ягоди у кілька величезних жбанів, де їх треба почавити. Руками чи ногами (як у відомому кіно) вам це не вдасться. Тож краще придбати відповідну насадку для електродрилі (див. фото), яка з легкістю почавить ягоди всі до одної.

Далі накриваємо жбани тряпчинами і раз чи два на добу перемішуємо «шапку» із мезги, яка постійно піднімається. Через 2-3 дні сік зливаємо сифоном, мезгу віджимаємо через марлю і знову отримуємо сік. Додаємо відповідну кількість води та цукру і ставимо на водяний чи повітряний затвор. Краще повітряний, бо з ним менше клопоту. Цьому може послугувати звичайна медична рукавичка з пробитим голкою отвором на пальці, яку вдягають на 20-ти чи 10-літровий бутиль. З дозами води та цукру можете поексперементувати самі, але якщо хочете, щоб вино було не сухе, а більш кріпке й солодкувате, то на 1 л сусла до 20% води та 200 г цукру. Причому додавати його чотири рази – у 1-й, 4-й, 7-й та 10-й день бродіння. Останній раз необхідно зняти вино з осадку і знову залишити на сонці ще на 11 днів. Коли медичні рукавички на бутилях попадають, то й процес бродіння скінчився. Знову знімаєте з осадку, розливаєте в скляну тару і опускаєте в підвал на 3 місяці. За цей час на стінках тари випаде винний камінь, вино стане більш світлішим і готовим до вжитку. Так що на Новий рік чекайте на гостей!

Червоне десертне вино руйнує ракові клітини. Ресвератрол, що міститься у винограді, зменшує кількість ракових клітин і навіть здатен захищати нас від пухлин. Дослідження показують, що найвідоміше джерело ресвератролу – це червоне вино. Ресвератрол також використовується для омолодження клітин людини

 Сидр із яблук

А ось із яблук можна зробити сидр. Через соковижималку чи в інший спосіб потрібно вичавити з яблук сік. Перед цим, звичайно, плоди не мити, щоб на них залишалися дикі дріжджі. В іншому випадку вам доведеться тоді купувати дріжджі для  фруктових вин. Отриманий сік злити у великий скляний бутиль і залишити його в темному, теплому місці під водяний або повітряний затвор на 5 днів. Коли холодне бродіння вщухає, можна зняти осад і додати цукор. Кількість, знову ж таки, залежить від того, що ви хочете отримати – сухе чи солодке вино. У першому випадку нічого додавати не треба, а в другому – близько 100 грамів на літр сусла. Причому, якщо ви хочете отримати газований сидр, то сік уже ставите не під затвор, а переливши в будь-яку каністру, яка буде герметично закрита. Ви продовжуєте її тримати в теплі, але двічі на добу потрібно відкривати пробку, щоб вийшли зайві гази. У цей період сидр насичується вуглекислотою і стає газованим. Через 5 днів ви можете його спробувати, і якщо вам напій несолодкий, додати цукор або мед, який наполовину змішати з водою, довести до кипіння й дати охолонути. Потім знову закрутити пробку і дати сидру ще побродити.

А потім із каністри зливати рідину, залишаючи осад, і розлити у пляшки з-під шампанського або товстостінні пластикові. Їх можна тримати в підвалі чи холодильнику. Вони, звичайно, повільно надуваються, але товстий пластик тиск тримає добре. А коли відкриваєш пляшку, то отримуєш хороший газований сидр.

«П’яний кавун» – король вечірок

А от студенти винайшли дуже простий рецепт вина з кавуна. Оскільки до гуртожитків міцні напої проносити не завжди можна, то юнаки проносили повз вахту кавуни. Умільці навчилися просочувати м’якоть плоду горілкою, отримуючи тим самим міцний десертний напій. Для цього потрібен лише великий шприц із широкою голкою та пляшка горілки. У шприц набирали оковиту і біля самого хвостика кавуна робили прокол, поступового вводячи туди спиртне. Як тільки кавун насичувався горілкою, прокол акуратно заліплювали пластиліном і на 8 чи більше годин ставили в холоднее місце для настоювання. Після того плід обережно розрізали, кавунову м’якоть віджимали, напій проціджували й подавали до столу. Кріплене вино, приготоване всередині кавуна, може стати головною прикрасою будь-якої вечірки або святкового заходу.

Катери для дачників

Варто зауважити, що з року в рік міська влада Запоріжжя піклується про міських дачників. Навіть у рік пандемії дачна навігація, хоч і з деяким запізненням порівняно з попередніми сезонами, була відкрита (у перший рейс катери вийшли 1 липня). Перевезення виконуються з дотриманням усіх санітарних вимог. Для запоріжців пільгових категорій проїзд, як завжди, безкоштовний. Кожен з катерів, задіяних у навігації, може  перевозити до 150 пасажирів. У середньому за день перевозять 200 пасажирів. Згідно з планом перевезень, навігація триватиме до 28 жовтня.

А щоб запоріжцям було зручніше добиратися до річкового порту, організовані додаткові рейси громадського транспорту.

 

Читайте також: У Запоріжжі виготовляють унікальні екологічні та вишукані смаколики