У Запорізької області поліцейські підбили підсумки двотижневогокомплексу цільових заходів, спрямованих на додержаннязаконодавства у сфері дорожнього перевезення небезпечних вантажів.

Одним із пріоритетних напрямків діяльності підрозділів поліції з безпекидорожнього руху є профілактика дорожньо-транспортних пригод за участюавтомобілів, які перевозять небезпечні вантажі (вибухонебезпечні речовини,паливно-мастильні матеріали, різного роду добрива, кисень, водень та інші).Вимоги до таких перевізників більш суворі, ніж до інших видів перевезень.Адже дорожньо-транспортні пригоди за їх участю, як правило маютьрезонанс у суспільстві, бо можуть спричинити пожежі, вибухи, хімічне йбіологічне зараження, радіоактивне забруднення.

З метою посилення контролю за безпекою дорожнього руху на територіїЗапорізької області, як і по всій території держави, проводився комплексцільових профілактичних заходів під умовною назвою «Небезпечнийвантаж». Операція тривала з 15-го по 30-е червня 2016 року.

Силами особового складу підрозділів поліції цілодобово здійснювався інадалі буде продовжено контроль за дотриманням вимог Правил водіямитранспортних засобів, які задіяні для перевезення небезпечних вантажів. Вході проведення профілактичних заходів перевірено на лінії 923 транспортнізасоби що здійснювали такі перевезення. За порушення Правил дорожньогоперевезення небезпечних вантажів 70 водіїв притягнуті до адміністративноївідповідальності та 22 водії за порушення Постанови КМУ від 18.01.2001 року №30.

Поліцейські нагадують, що у водіїв транспортних засобів, що транспортуютьнебезпечні вантажі, мають бути в наявності:

– свідоцтво про допущення транспортного засобу до перевезеннявизначених вантажів;

– ДОПНВ-свідоцтво про підготовку водіїв;

– письмові інструкції на випадок аварії чи надзвичайної ситуації;

– погодження дорожнього перевезення небезпечного вантажу, виданогопідрозділами превентивної діяльності Національної поліції.

Що стосується безпосередньо перевізника небезпечних вантажів, то вінзобов’язаний постійно утримувати транспортні засоби у належномутехнічному стані та відповідно до вимог норм статті 35 Закону України «Продорожній рух» двічі на рік надавати їх для проходження обов’язковоготехнічного контролю.