Делегація Запорізької координаційної облради козацтва відвідала Генічеський район Херсонської області, вшанувавши пам’ять захисників України всіх поколінь. Біля села Стрілкове, в кількох кілометрах від лінії розмежування з російськими окупаційними військами, відбулося урочисте освячення Алеї пам’яті 427 солдатів та офіцерів 80-ї, 79-ї, 25-ї та 95-ї окремих десантно-штурмових бригад, 199-го навчального центру Збройних Сил України та жителів району. Саме воїни-десантники – навесні 2014 року зайшли на косу Арабатська Стрілка та зупинили просування добре озброєних військ противника. Вшанувати полеглих бійців прибули представники місцевої влади, бойові побратими, делегації з дев’яти областей України, школярі. Від Запорізької області виступив голова координаційної ради козацтва Дмитро Сухінін.

– Вшановуючи героїв минулого, народжуючи нові традиції, – мовив він, – ми стаємо справжніми братами по зброї, нас єднає боротьба за Україну, свободу, незалежність.

Також на знак пошани до борців за волю капелан козацтва Сергій Галич провів церемонію перепоховання останків козаків XVII-XVIII ст., які нещодавно виявили пошуковці. Вірогідно, це – учасники одного з походів проти Кримського ханства за нашими бранцями, що були в неволі. Завершилися урочистості козацьким колом, де найкращих активістів волонтерського руху за підтримку армії відзначили нагородами та подарунками, прийняттям присяги молодим поповненням Новоолексіївського куреня Усть-Азовського козацького полку та покладанням квітів до пам’ятного знака видатному селянському полководцю Нестору Махну, який у цих місцях форсував Сиваську затоку восени 1920 року

Вперше в новітній історії українського козацтва перепоховано прах Запорозького козака ХVII ст. – учасника переможних походів. Завдяки зусиллям членів запорізької координаційної ради з питань козацтва отамана Сергія Галича, Володимира Федченка, Юрія Пуделка, заступника отамана Усть-Азовського полку Едуарда Соколова та козаків – патріотів Генічеського району Херсонської області в селі Стрілкове було проведено урочисте перепоховання козака – героя, нашого пращура та переможця. До речі, вперше поховали прах лицаря степу на території прифронтової зони, де несуть службу , охороняючи мирне життя людей, прикордонники та козаки. Також біля церкви Українського патріархату, яка будується силами Азовського козацтва та волонтерів-підприємців в цей день, вперше в історії району було відкрито Меморіальний комплекс пам’яті загиблих воїнів Збройних сил України, які віддали життя за мир та спокій на нашій землі (427 солдатам та офіцерам 80-ї, 79-ї, 25-ї та 95-ї ОДШБ, 199-го навчального центру ЗСУ, та воїнам – мешканцям Геничеського району).

Відтак, на честь всіх козаків силами козаків – геничан, запоріжців, волонтерів, мешканців району та гостей було започатковано Алею козацької слави.

За матеріалами Міжнародного Союзу козаків «Запорозька Січ» підготував Євген ПАНТЕЛЕЄВ