Незважаючи на збройний конфлікт, українські підприємства продовжують постачати військові комплектуючі і обладнання до Росії. Про це написала американська газета “The Washington Post” 16 серпня, автор статті – Майкл Бірнбаум. “Українськими шестернями комплектуються російські військові кораблі. Українські системи наведення не дають російським супутникам раннього попередження збитися зі шляху. Українські дослідники створили російську найпотужнішу міжконтинентальну ракету, SS-18 “Сатана” і українськими запчастинами комплектується широкий перелік російського ядерного озброєння”, – стверджує газета.
“The Washington Post”, пишучі про “МОТОР СІЧ”, стверджує: “Більшість керівників вищої ланки тут виросли як частина того ж радянського військово-промислового клубу, як і їх російські аналоги.
“Ми залежні від Росії. Київські чиновники думають, що національні інтереси важливіші, ніж економіка. Але хай скажуть це людям, які живуть без роботи. Ми також патріоти”, – заявив виданню представник компанії “МОТОР СІЧ”, яке виробляє ледь не всі двигуни для російських військових і транспортних гелікоптерів, Анатолій Малиш, додавши, що підприємство не зупиняло експорт в Росію. – “У нас тут власна партія, партія “Мотор Січ”.
Газета нагадала, що офіційний Київ вирішив зупинити постачання такої продукції Росії – ще у червні президент Петро Порошенко видав відповідний указ, також парламент прийняв спеціальний закон про санкції. За словами ж представників ВПК, вони не отримували офіційного розпорядження припинити постачання зброї, а якщо це доведеться зробити, економіка зупиниться.
“Як можна працювати з ворогом? Це нісенітниця”, – наводить газета слова анонімного українського чиновника, який, все ж, визнав, що це рішення може призвести до смерті підприємств.
Глава головного конкурента компанії “МОТОР СІЧ”, російського “Ростеку”, сказав Путіну в червні, що він здатний виробляти 50 вертолітних двигунів на рік, а потреба Росії – 300–350. Більшість з цих моторів і виробляє “МОТОР СІЧ”. “Ростек” пообіцяв заповнити прогалину по 2016 рік.
Експерт з озброєння Антон Міхеєнко розповів газеті “The Washington Post”, що українські оборонні підприємства мають річний оборот в майже мільярд доларів. Україна – восьмий найбільший у світі експортер озброєння, 70% якого припадає на Росію.