Ось про що йшла річ на брифінгу начальника Головного територіального управління Міністерства надзвичайних сітуацій України у Запорізькій області генерал-майора служби цивільного захисту Олексія Лепського.
З настанням літа гостро постає питання щодо дотримання правил поведінки на водних об‘єктах. На жаль, нещасні випадки на воді в сезон літнього відпочинку трапляються все частіше.
Так, за статистикою, в Запорізькій області в 2011 році на воді загинуло 90 чоловік (у весняно-літній період – 74 людини, з них 9 дітей), врятовано 394 особи, з яких 81 – діти. А тільки з початку 2012 року на водних об‘єктах області загинуло 18 осіб, четверо з них – діти. Врятувати вдалося 59 осіб.
Приклади? 19 травня навпроти торгового центру “Ашан” на Дніпрі сталася трагедія на воді. 12-річна дівчинка пішла купатися і довгий час на поверталася на берег. Зі слів свідків, дитину потягло вниз за течією, а коли вона намагалася повернутись на берег, різко пішла під воду. Рятувальники відразу почали шукати дівчинку. 21 травня тіло загиблої було знайдено, за висновками судмедекспертизи причина загибелі – потрапляння води у легені.
У Запорізькій області налічується 487 зареєстрованих місць масового відпочинку людей на водних об‘єктах, з них 50 – у місті Запоріжжі. Стан інженерного рівня облаштування пляжів області за 5-бальною системою оцінюється в середньому на 4. На Центральному пляжі в цілодобовому режимі нестимуть службу 20 рятувальників, на Правобережному – 14.
Пожежі у лісах та на відкритих територіях теж трапляються. Велика кількість хлібних ланів в Запорізькій області знаходиться вздовж траси Харків-Сімферополь, яка влітку становить велику небезпеку. Жителі України та ближнього зарубіжжя, відправляючись в південному напрямку, часто забувають про правила як дорожнього руху, так і пожежної безпеки. Зупинившись, щоб відпочити, вони розводять багаття, забуваючи його загасити, або, проїжджаючи біля поля, з вікна свого авто кидають недопалки.
Щороку з настанням потепління, а особливо в період літнього підвищення температури рятувальники щодня виїжджають на гасіння пожеж, що відбуваються в екосистемах. Найчастіше горять трава, очерет, ліс. У 90 відсотках випадків причина виникнення лісових пожеж – людина.
Згідно зі статистикою за 2011 рік, у лісах на відкритих територіях сталося 2342 пожежі, вогнем завдано шкоди навколишньому середовищу на загальній площі 611,6 га. У тому числі на острові Хортиці відбулося 27 пожеж на площі 5,5 га.
З початку поточного року в Запорізькій області зафіксовано 1249 пожеж, в результаті яких загинуло 57 осіб, з них троє – діти. У цьому році аварійно-рятувальними підрозділами врятовано 76 осіб, з яких двоє – діти, врятовано матеріальних цінностей на суму 9 млн. 938 тис. грн., а піротехніками в області вилучено та знешкоджено 1048 одиниць вибухонебезпечних предметів часів Великої Вітчизняної війни.
Фото Володимира ШЕРЕМЕТА