Наближення виборів завжди активізує політичне життя. З Києва все частіше навідуються народні депутати, які розповідають про свої здобути і промахи конкурентів, а ще частіше жаліються на дії останніх. Не був виключенням візит і зовсім молодої народної депутатки Лесі Оробець (лише в 2005 році вона закінчила Інститут міжнародних відносин Київського національного університету). Гостя представляє нині “Фронт змін”, тому її зустріч із журналістами відбулася в офісі запорізької організації саме цієї партії. Леся Юр’ївна склала враження дуже грамотної жінки, яка розуміється на “хитрощах” сучасного політичного процесу. А вони такі: коли виборцям, вибачте на слові, осточортіють одні, то їм, особливо в ситуації відсутності графи “проти всіх”, доведеться обирати інших. Із тих, що є і хто завчасно застовпив “місце під сонцем”…
Через те у сьогоднішній Україні ведеться жорстка боротьба, щоб просто називатися “опозицією”. Зрозуміло, найправильнішою, і це, за словами Л. Оробець, незважаючи на тиск влади, стосовно опозиціонерів і їхнього бізнесу. Ось 22 січня у Києві кілька партій підписали угоду, яку, наприклад, народний депутат Анатолій Гриценко назвав “договором про ненапад”. Іншими словами, “Батьківщина”, “Фронт змін”, “Свобода”, “УДАР” вирішили погоджувати єдиного кандидата по кожному мажоритарному округу. Бо це, начебто, збільшує шанси на перемогу над кандидатом від правлячої партії. Але про це знають і представники урядової коаліції. Тому Леся Оробець не виключає, що незабаром щойно прийнятий конституційною більшістю закон про вибори буде переписано. Бо сьогодні, виявляється, практично неможливо зняти кандидата з гонки.
У Запоріжжі Леся Оробець презентувала свій законопроект, присвячений вищій освіті. Він альтернативний урядовому і містить пропозиції підвищення рівня незалежності вузів, надання останнім права розпоряджатися заробленими коштами, зменшення учбового навантаження на викладачів до 600 годин. Все це не може не зацікавити широкі вузівські маси. За однієї-однісінької умови: коли набереться достатньо голосів, щоб цей законопроект прийняти. Чого сьогодні бути не може…
А ще звернула на себе увагу одна фраза Лесі Оробець: “Будь-яка жінка навік пам’ятає мить, коли їй запропонували руку й серце, але чомусь вже другого після виборів дня забуває, що їй слізно наобіцяв політик чи ціла партія”. Хоча ж від того обіцяного залежить і якість її шлюбу, і майбутнє не те що дітей, а й онуків.