Футбол на День міста, 14 жовтня, пройшов на головному стадіоні Запоріжжя «Славутич-Арена», зібравши сотні уболівальників різного віку. У безкомпромісному і яскравому матчі – фіналі «Кубка міського голови-2017» зустрілися муніципальний футбольний клуб «Металург» і заводська команда «Мотор» (АТ «МОТОР-СІЧ»).

«Металург» – ми з тобою!», «Метал» – чемпіон, переможець тільки він!» – скандували вболівальники. Серед них були юні вихованці СШ «Металург». Всі бажаючі були на стадіоні, тому що люблять міську команду. Завжди поруч з «Металургом» – команда уболівальників «Ураган».

Якщо забігти наперед, то відзначимо, що перемогу з рахунком 2:1 здобули більш досвідчені «моторовці». Може, так склалося тому, що МФК «Металург» грав в меншому складі, ніж завжди… Так, глядачі довго сперечалися, що б було, якби судді не призначили пенальті, і у «Металурга» не зробили першу заміну: замість Романа Стефурака вийшов Богдан Каторкін… Багато хто сумнівався, наскільки правильним було це рішення. В результаті відкрив рахунок на 37-й хвилині Денис Бурсак («Мотор»), забивши пенальті «Металургу».

Зазначимо, що заміну гравців двічі робили і в команді суперника, бо «Металург» не давав їм розслаблятися. Проте у другому таймі, на 47-й хвилині, автором нового голу став, знов-таки, Денис Бурсак, який скористався вигідною позицією. В кінці матчу, проявивши справжню волю до перемоги, металурги пішли на фінальний штурм. Нарешті на 85-й хвилині металургівець Євген Підлепенець (№11) забив гол!

Рятуючи ситуацію, «Мотор» небезпечно контратакував. Обурені фанати запалили декілька димових шашок і наробили шороху. Охоронці нарікали, що небезпечні іграшки, мабуть, пронесли дівчата, бо «дівчат не обшукаєш як слід». Але обійшлося …

Емоції вляглися, і вболівальники лише зітхали: «Якби не пенальті, то було б 1:1». «Нічию замовляємо!» – прогнозували вони. Судді ввели три додаткові хвилини, але відіграти хоча б один гол не вийшло. Якщо по-чесному, то у «Металурга» була одна чудова нагода майже на останній хвилині, але йшов дощ, і м’яч зрадницьки близько-близько пройшов біля воріт… В результаті футбольний матч так і закінчився з рахунком 2:1.

У неймовірній атмосфері відбулася церемонія нагородження. Без парасольки, не за сценарієм, міський голова Запоріжжя Володимир Буряк підійшов до сектору уболівальників і подякував за їхню гарячу підтримку команді. Молодь з димовими шашками притихла.

– Хочу подякувати вам просто за те, що ви є! – від серця сказав мер. – І кожного разу вас все більше і більше. Ви вболівали за «Металург»! Ви вірите в «Металург»! Я вважаю, що наші хлопці-металурги – герої! Вірте мені, «Металург» був, є і буде! Цю гру можна назвати «Кубком міського голови» чи «Кубком міста». Сьогодні Кубок виграла заводська команда. А колись «Металург» був заводським… Ми створили муніципальний футбольний клуб, вже вклали гроші в реконструкцію стадіону, зокрема, у нове освітлення. Подивіться на наших хлопців! Я вважаю, перемоги була варта кожна із команд. Цього разу «Мотор» переміг, а наступного разу ми вручимо Кубок іншій команді. Повірте мені, ми ще підемо до другої Ліги Чемпіонату України з футболу і будемо у себе вдома приймати такі команди, як «Зоря». Так, «Металург»? А сьогодні ви були свідками свята футболу – на День міста, у День Покрови Пресвятої Богородиці, у День визволення Запоріжжя, у День захисника України. Я усіх вітаю з великим футболом у Запоріжжі! Що б не говорили, а футбол у Запоріжжі є!

Володимир Буряк особисто вручив Кубок переможцям, а також нагородив команду арбітрів. Як зазначив голова Запорізької міської федерації футболу Віталій Манько, «сьогодні, дійсно, відбулося свято футболу. Гра була захоплюючою і безкомпромісною». І у цій фантастичній атмосфері, коли усі глядачі встали і скандували, підтримували «Металург», вручив меру лист подяки за розвиток футболу у нашому місті.

Про стратегію і тактику гри МФК «Металург» і власні враження розповів його головний тренер Володимир Шаповалов. Він зазначив, що «Кубок мера», який стартував у серпні, розіграли вперше. У змаганнях, що у два етапи проходили до жовтня, взяли участь 16 команд, як професійних, так і аматорських. Причому участь для всіх була безкоштовною. У фіналі зустрілися фаворити турніру – «Металург» і «Мотор».

• Наша команда хоч і поступилася, але показала непогану гру, – говорить він. – Ми поставили гравця опорним півзахисником, але у нього кращі результати на подачі. Як результат, на середині поля ніхто не міг взяти м’яча. З’явилися порушення… Це однозначно вимушена заміна! Я не вважаю, що гра на «Кубок мера» якось психологічно вплине на футболістів. Ніякого спаду у нас не буде! Сьогодні була дуже цікава гра, і хоча грали у неповному складі, але, погодьтеся, мали певні переваги. У нас гарні молоді хлопці. Ми увесь час атакували! Я вважаю, що наша команда – перспективна! В Запоріжжі потрібен власний футбольний клуб, бо у нас багато спортивної і талановитої молоді, а також дітей. Стадіон поступово оновлюється. У майбутньому є шанс себе проявити. Як мінімум, у наступному році плануємо піти до Другої ліги. У команди «Металург» все буде добре! У нас все вийде!