Ви знаєте легенду про свій будинок? Її не існує?  А вигадайте – от вона і буде! І зможете розповідати її друзям з інших міст, впроваджуючи туристичну привабливість Запоріжжя методами народної дипломатії.

Звичайно, якщо ваш будинок не старий, можна подумати, що розказувати нічого». Але, наприклад, коли саджали дерево біля моєї багатоповерхівки, то довелося розбивати вилитий будівельниками бетон. А там, під бетоном, знайшлася золота каблучка із діамантом… Або скелет прадавньої людини…. Вам що більше подобається?

Ви звертали увагу, коли хтось повертається зі Львова, то із захватом розповідає про «будинки із легендами», коли хтось повертається з Великобританії – про палаци із привидами… Наша газета час від часу розповідає міські легенди – про величезних сомів, про клади на Хортиці.11

 

А тему легенд щодо наших будинків дуже успішно почали реалізовувати учасники другого фестивалю проекту «Історичні локації». Цього року він буде присвячений Соцмісту. Цей район достатньо старий, щоб плекати оповідання «із життя» та заохочувати туристів розглядати будинки захоплено, із розкритим ротом.

Фестиваль, присвячений архітектурі та історії запорізького Соцміста, почався у дворі так званого “Круглого будинку” за адресою: вул. Незалежної України, 31. Ви тут були, ходили між колон? Знаєте, що колись цей будинок-букву планували зробити першою у слові – імені тодішнього диктатора, бо його марнославство мало було б видно з літаків? Правда це чи вигадка – вирішуйте самі, а от гостям міста можете розповісти, у соцмережах поділитися.

Під час фестивалю тут можна було переглянути фото, зроблені в 1930-х роках,  оглянути інші будинки Шостого селища. І переконатися, що наше місто  є гідною частиною світового авангарду  минулого сторіччя.

 

Нагадаємо,  проект «Історичні локації» – це чотири різні  фестивалі в чотирьох історичних місцях. Виставки, екскурсії, лекції проводяться з метою показати красу, історичну міць і туристичний потенціал нашого міста.

 

Ентузіастом та втілювачем у життя цієї справи став художник й галерист, ініціатор та куратор багатьох культурних акцій Юрій Бараннік. Перша акція, як ми вже писали, відбулася біля «Круглого будинку», друга  – виставка “Історичні локації” – на проспекті Соборному, 193. Там можна було побачити місто таким, яким воно є і яким його нема – учасниками акції стали дерева, люди і фантоми. ?13220553_233237553713250_7565659412849617330_o

Третя локація пройшла цієї суботи в Парку енергетиків.

Юрій Бараннік розповідає:

– У цьому місці відчувається інтригуюче нашарування історії та численних загадок. Менонітське селище під водою, португальський джаз в курортному Олександрабаді, Дніпробуд  у центрі світової уваги. Про  все це будуть оповідають  лекції, екскурсії, виставка великих фотографій. Частина з цих фотографій є унікальними. Для маленьких учасників свята працював  дитячий майданчик.

Відзначимо, що як під час фестивалю ленд-арту, так і під час реалізації проекту «Історичні локації» проходить ще й прибирання території – учасники культурних акцій роблять місто чистішим та привабливішим для себе та туристів.  А вулицю Скельну та урочище Сагайдачне взагалі «витягли» зі статусу «занедбаного району» до «сучасного креативного простору».

Юрій Бараннік  нагадує, що проект «Історичні локації» – це чотири фестивалі в чотирьох історичних місцях  Виставки, екскурсії, лекції – аби показати красу, потужність і потенціал запорізьких маленьких перлин, які ми у повсякденному житті інколи навіть не помічаємо. Проект «Історичні локації» реалізується Галереєю сучасного мистецтва Barannik та Запорізьким науковим товариством ім. Я.Новицького в рамках Української ініціативи з підвищення впевненості (UCBI) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).ll1

А 18 червня  фестиваль прийде на вулицю Паркову (колишня  Леонова), тут з 12 до 19 години буде демонструватися виставка «Запорізький  Бродвей 1940-1950».

Усі виставки зараз  можна побачити в галереї сучасного мистецтва «Barannik».